Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

lämmijärvele

Kolmapäeva hommikul tõid Mustvee kordoni piirivalvurid Peipsilt ära kaks meest, kes olid läinud mootorsaaniga jääle, aga olid oma mineku jätnud nõuetekohaselt registreerimata.

Lõuna prefektuuri info kohaselt kontrollis Mustvee kordoni mootorsaanipatrull 31. jaanuari hommikul kella 10 paiku  Peipsi järvel pea kolme kilomeetri kaugusel kaldast üht jääl viibivat mootorsaani ja sellel olnud kaht meest.

Kuivõrd mehed ei olnud end Peipsi järve jääle minnes nõuetekohaselt registreerinud, paluti meestel tulla kordonisse, kus neile määrati rikkumise eest rahatrahv.

Piirivalvurid tuletavad meelde, et järvejääle minek maastikusõidukiga tuleb registreerida lähimas kordonis, kuna selliselt on võimalik ennetada õnnetusjuhtumeid ja säästa inimelusid.

Tulenevalt piirirežiimi eeskirja nõudest tuleb maastikusõidukiga Lämmi ja Pihkva järvele väljumine registreerida lähimas kordonis. Peipsi järvel peab maastikusõidukiga järvele väljumise registreerima kordonis, kui minnakse kaldast kaugemale kui 1 kilomeeter.

Viimased uudised