Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Piirivalvurid päästsid neljapäeva hommikul Peipsi järve jäält Läti kodanikust kaluri, kes oli endale kogemata jalga lõiganud suure haava ja oli hädas.

Lõuna prefektuuri info kohaselt laekus 22. märtsi hommikul kella 8.40 paiku hädaabinumbril teade, et jalgsi Roostikülast Peipsi järvele läinud kalastajaga juhtus õnnetus. Nimelt oli noaga külmunud kalasööta tükeldama asunud Läti kodanik endale terariistaga mitme sentimeetrise haava jalga lõiganud.

Et viga saanud mees omal jõul tagasi kaldale tulla ei suutnud, palus temaga koos olnud sõber kohalike piirivalvurite abi.

Viga saanud mehele ruttasid appi Varnja piirivalvurid, kes kannatanu mootorsaanile võtsid ning kiirelt paari kilomeetri kauguselt kaldale toimetasid.

Kaldal anti jalahaavaga mees üle meedikutele, kes mees kohapeal tohterdasid.

Mustvee kordoni juhtivpiirivalvuri Olav Ojasaar sõnas, et tänu aegsasti laekunud hädaabiteatele ja selgetele asukoha juhistele jõudis mootorsaanipatrull reageerida sündmuskohale loetud minutitega ning seeläbi õnnestus abivajaja kiirelt meedikute hoole alla anda.

Tänavu on Lõuna prefektuuri piirivalvurid Peipsil reageerinud seitsmele päästejuhtumile ning neis päästeti kuus hättasattunud inimest. Ühe terviserikke tagajärjel järvejääle kokku kukkunud mehe elu paraku päästa ei õnnestunud.

Möödunud aastal reageerisid piirivalvurid Peipsil 35 päästejuhtumilt, kokku vajas abi 63 hättasattunud inimest. Nendest 62 jõudsid turvaliselt tagasi kaldale, ühe inimese elu ei õnnestunud kahjuks enam päästa.

Viimased uudised