Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

PPA foto.

Võrumaal piiriäärsel alal täna kinni peetud kolm meest kõnelesid araabia keeles ning väitsid end olevat egiptlased. Asjaolusid selgitab politsei.

Laupäeval, 14. juulil kella 10 paiku andis kohalik elanik piirivalvuritele teada, et märkas piiriäärsel alal külavaheteel kolme kahtlust äratanud meest. Piirivalvurid pidasid nad kinni ja viisid kordonisse. Kiirabi vaatas meeste tervisliku seisundi üle, kuivõrd üks meestest kurtis halba enesetunnet. Kiirabi nentis, et mehed olid pisut alajahtunud, kuid haiglaravi ei vaja. Nad viidi esmaste uurimistoimingute ajaks Võru arestimajja.

End egiptlasteks nimetanud mehed vanuses 25-30 eluaastat ei teadnud väidetavasti, mis riigis viibisid. Kõik üksikasjad sellest, millistel asjaoludel nad Eestisse sattusid, selgitatakse edasises uurimises.

Piusa kordoni juht Valmar Hinno sõnas, et surve rohelisele piirile on viimastel nädalatel kasvanud. „Lähiaja prognoos näitab, et surve piirile võib kasvada veelgi, sest seoses jalgpalli MMiga on Venemaale tulnud tuhandeid inimesi, kes võivad end fänniks nimetades püüda illegaalselt Euroopasse pääseda,“ märkis ta.

Tänavu on kagupiiril avastatud 11 ebaseadusliku piiriületuse juhtumit, mullu samal ajal oli 18 juhtumit.

Viimased uudised