Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Võru veefirma AS Võru Vesi on asunud varjama hinnatõusu tagamaid. Veefirma on teinud Konkurentsiametile taotluse 35-protsendiliseks hinnatõusuks.

Võru linnale kuuluva veefirma hinnatõusu põhjuste kohta tegi järelpärimise linnavolikogu liige Tarmo Piirmann. Veefirma juhi Juri Gotmansi (sots) vastus oli järgmine:

AS Võru Vesi teatab, et esitatud kiri on selgitustaotlus ning vastame Teie pöördumisele vastavalt seadusele kuni 30. kalendripäeva jooksul.”

Piirmann lubas selle peale saata päringu Konkurentsiametile. Piirmann ütles, et ilmselt loodab veefirma, et Konkurentsiamet hinnatõusu ära kinnitab, siis on hiljem päringute tegemine nagu rusikatega vehkimine.

Piirmann ütles, et vastamiseks oleks Võru Vee juhil piisanud lihtsalt Konkurentsiametile saadetud dokumentide edastamisest, sest midagi salajast ei tohiks seal olla. Liiati on Gotmans juba vana juht, neli aastat veefirma eesotsas olnud, tal ei peaks vastuse koostamiseks kuluma 30 päeva. Piirmanni sõnul on näha, et veefirma üritab avalikkuse eest infot varjata.

Kinnitama andmetel toimus veefirmas ulatuslik palgatõus ja seetõttu on vaja raha juurde. Vett pole vähemaks jäänud, et selle hind peaks hüppeliselt tõusma.

Viimati lootis Võru Vesi tõsta hüppeliselt hinda pärast võimuvahetust linnas 2015. aastal, aga siis sõdis sellele Võru volikogus aktiivselt vastu linnavolinik Tarmo Piirmann (Isamaa). Näis, kuidas seekord läheb.

Konkurentsiametile esitatud taotluse kohaselt on uus vee hind ilma käibemaksuta 1,32 eurot kuupmeetri eest, koos käibemaksuga 1,58 eurot kuupmeetri eest. Võrdluseks, praegu on vee hind Võru linnas ilma käibemaksuta 0,98 eurot ja käibemaksuga 1,18 eurot kuupmeetri eest.

Reovee hind kerkib senise 1,85 euro pealt koos käibemaksuga 2,52 euro peale kuupmeetri eest. Reovee puhul on hinnatõus koguni 36 protsenti.

Taotluse kohaselt ühtlustatakse vee hind kõigis Võru Vee teeninduspiirkondades, mida on üle Võrumaa, lisaks veel Põlvamaal Kanepi vallas.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Lae alla [31.73 KB]

Viimased uudised