Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kuvatõmmis.

Pealtnägija saates astus üles meie rahandusminister, kes on Rae valla rahvale tuttav nii tegusa asjaajaja, osava maamõõtja ning samuti tubli vikatimehena.

Pealtnägija saates sai üldsus ka teada, et rahandusminister on lisaks eelkirjeldatule tehnikasõber, kellel on isiklik hobisõiduk. Nimelt on tegemist 1960. aastast pärineva lahtise kerega maasturiga GAZ 69. Hoolimata varasest sünniaastast pole tegu kultuuriväärtusega, sest vastavalt Transpordiameti infole on auto läbinud ümberehituse ning sõiduk on varustatud diiselmootoriga, edastab autoomanike liit.

Saates tegi rahandusminister ka reporterile lõbusõitu oma hobisõidukiga. Seejuures kinnitas ta teadlikult valetades, et kõik üle 20 aastased eraisikutele kuuluvad autod saavad automaksuks enamjaolt 50€. See ei ole aga sugugi nii, sest MSM riigikogusse saadetud eelnõus tuleb vanade kaubikute (N1) ja „kastiga maasturite” (N1G) puhul selle omamise eest maksta sageli sadu eurosid.

Ka jäi tähelepanelikule televaatajale silma, et rahandusministri hobisõiduk polnud läbinud tähtaegselt liikluses kasutatava mootorsõiduki tehnonõuetele vastavuse kontrolli (lihtkeeles tehnoülevaatust). Transpordiameti andmetel lõppes sõiduki ülevaatus 2022. aasta augustis.

Kuna rahandusministri positsiooniga kaasnevad kõrgendatud ootused selles ametis oleva isiku seaduskuulekusele, siis EAOLi hinnangul ei saa kindlasti oma ametis jätkata riigi rahanduse eest vastutav tipp-poliitik, kes teadlikult seab kõrvalseisjad ohtu ning liikleb sõidukiga, mille ohutus ei ole kontrollitud. Eriti, kui sõiduk on seisnud kasutuseta üle aasta ning eelnevalt on tehnokontrolli käigus täheldatud ohtlikke vigu pidurisüsteemis.

Loodame, et Eesti Politsei annab sellele tegevusele omapoolse hinnangu.

Muuseas – valetamise tõttu on oma ameti kaotanud Eestis mitu ministrit: hilisematest meenub kindlasti esimesena Kalle Laanet, kelle suhtes algatati ka väärteomenetlus. Enne teda pidi ministriameti maha panema EKRE ridadesse kuuluv poliitik Kert Kingo. Ammustest aegadest mäletame aga Mart Laari ja ühe tänaseks meie hulgast lahkunud endise tipppoliitiku pildi laskmise lugu.

Mart Võrklaev, kes muidu näikse olevat Liivimaa parim ratsutaja, ei taha ega tohi eelmistele mainitud nimedele kindlasti alla jääda. Kui ta lahkuks ministriametist, oleks tal ehk ka rohkem aega, et oma GAZ 69 pidureid reguleerida ja masina tehnoseisundit aegsasti kontrollida.

PS! Rahandusministri üks eesmärke automaksu läbi surudes on puhastada autoregister seal kirjas olevatest fantoomsõidukitest. Seetõttu me ju usume ja loodame, et rahandusminister ikka kontrollis, et tema GAZ 69 jaoks oma diiselsüdame loovutanud sõiduk on utiliseeritud nõuetekohaselt ja selle jäänused ei risusta kuskil looduskaunis kohas kellegi taluhoovi või metsatukka.

Toimetuselt:

Tegemist vōib olla suliga: teistele väänab maksudega, ise laseb üle nurga.

Viimased uudised