Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase toimetuse poolt pöördus Võru mees, kes ütles, et kohtutäitur Oksana Kutšmei võttis tema kontolt ära suure summa, kuigi kokkulepe oli võtta 200 eurot.

Mehe sissetulek on 800 eurot kuus, tal on 4 last, neist üks erivajadusega laps, lisaks on mehel ülalpeetav naine.

Mehe sissetuleku puhul on tal õigus kõik 800 endale jätta, aga heas usus sõlmis ta täituriga kokkuleppe, et maksab igas kuus 200 eurot.

Nüüd aga kanti mehele üle tema töötasu ja see võeti kõik ära, järgi jäi ainult 200 eurot. See on siis suurele perele terve kuu peale.

Tavaliselt lastakse sellistel puhkudel raha kellegi teise arvele kanda või toimetatakse sulas, aga mehel on 8 klassi haridust, nipitada ta ei oska. Mehe probleem on selles, et kui võtab kellegi käest laenu, et toitu osta, siis käsitleb täitur sedagi sissetulekuna ja võtab ära.

Oksana Kutšmei büroo esindaja saatis Lõunaeestlase päringule järgmise vastuse: „Võlgnikku puudutavates küsimustes tuleb isikul endal meie poole pöörduda, esitades selleks isikut tõendavad andmed (nimi ja isikukood). Vastavaid arestimisolukordi käsitatase võlgnikupõhiselt, seega ei ole võimalik selgitada, mispärast kõne all olevalt isikult rohkem arestiti kui temaga kokku lepitud oli.”

Viimased uudised