Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Võrus Tamula järve rannaalale suveks valmima pidava söögi- ja joogiasutuse ehitus oli täies hoos, ent nüüd selgus, et rajatav objekt jääb peaaegu täies ulatuses Tamula kalda ehituskeeluvööndisse ja keskkonnaamet on ehitust peatamas.

Võru linn otsis konkursi korras järgmiseks kümneks aastaks Tamula järve rannaalale toitlustuse pakkujat. Rannaala ja promenaad jäävad aga Tamula järve hoiualasse. Seal kehtib ehituskeeluvöönd, mis tähendab, et rannaalale võib rajada üksnes supelranna teenindamiseks vajalikke rajatisi nagu riietuskabiinid, vetelpäästetorn või varjualune, mis ei ole ümbritsevast keskkonnast eraldatud. Varem oli seal rannabaar ehk bangalo, vahendab ERR.

Võru linnavolikogu liige Tarmo Piirmann (Isamaa) ütles asja kommenteerides, et ta ei saa aru, kuidas on võimalik, et kui keskkonnaamet oli linnavalitsuse poolt välja valitud projekti mittesobivusest Tamula järve kaldale märku andnud juba alates konkursi lõppemisest, siis lasti ehitusel sellest hoolimata alustada.
Piirmann ütles, et Võru linnavolikogus sai küsitud. kas Tamula järve piiranguvööndisse võib sellist ehitist rajada. Linnapea Kalvi Kõva vastus oli, et kõik on seaduslik ja ehitada võib. „Seltsimehed linnavalitsuses peaks nüüd küll kirikusse küünla panema, et ettevõtjalt kahjunõuet ei tuleks,” sõnas ta.

Piirmanni sõnul tähendab linnavalitsuse vildakas asjaajamine ja ehituse peatamine seda, et Tamula kõige magusamas kohas asuv söögikoht rannahooajaks tõenäoliselt valmis ei saa, millest on kahju.

Viimased uudised