Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pihkva oblasti kuberner Mihhail Vedernikov. Pilt: Telegram

Eestiga piirneva Pihkva oblasti kuberner kinnitas, et Aleksander Nevski družiinasse ehk omakaitse malevasse värvatakse võitlejaid alates 14. eluaastast, osad lähevad sinna relvaga ja neile antakse ametnikeks värbamisel eelisõigus.

Kõigest sellest rääkis kuberner Mihhail Vedernikov Opotšetsi rajoonis, kuhu ta saabus oma valimisringreisi raames, vahendab Pskovskaja Gubernija.

„Ei ole vaja, et kõik relvaga ringi käivad, patrullivad, aga kui on vaja, siis tuleb seda teha ja professionaalselt,” selgitas Vedernikov.

Družiinaga liitujaid on vaja selleks, et Pihkva oblastist saaks piirkond, kuhu teistest piirkondadest tullakse, leiab kuberner.

Samas ütles Vedernikov, et malevaga liitumine ei tähenda lisatulu. Ja kõik, kes soovivad družiinaga liituda, peavad läbima keskuse „Voin” koolituse. See on sama keskus, mille jaoks koolitati instruktoreid Tšetšeenias. Kuberner kinnitas, et družiinaga saab liituda alates 14. eluaastast ja edasi vanusepiiri pole.

„Kui me räägime noortest poistest, kes saavad Voini keskuses väljaõppe ja liituvad malevaga, siis loomulikult annan neile töö leidmisel eelise, sest vaimselt ja ideoloogiliselt on nad absoluutselt meie inimesed. Miks me võtame kedagi tänavalt?” selgitas Vedernikov.

Samuti annab Pihkva Riiklik Ülikool družiina noortele sisseastumisel eelise. Neile jagatakse ka pileteid kontsertidele ja muudele üritustele. „Pakume eneseharimise võimalusi. Vaidluste lahendamise teooria ja praktika, erinevat liiki psühholoogia, ajaloolised plokid,” rääkis oblasti juht.

Viimased uudised