Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pevkur

Politsei- ja piirivalveametil on Kagu-Eestisse politseinike leidmisega raskusi, tunnistas siseminister Hanno Pevkur kolmapäeval riigikogu infotunnis.

Pevkuri sõnul on Kagu-Eesti politsei järelkasvu vaates üks keerulisemaid piirkondi. Vaatamata sellele, et teatud teenistusgruppidele on kehtestatud lisakoefitsiendid, on kohalikesse jaoskondadesse väga keeruline inimesi palgata.

„Nagu ma olen varemgi öelnud, jõuab politsei- ja piirivalveametis näiteks järgmise kümne aasta jooksul pensioniikka umbes 1700 politseinikku, mis on üle 40 protsendi aktiivsetest politseinikest. Nii et tegemist on väga suure mahuga,” sõnas minister riigikogu infotunnis.

Põlva, Valga ja Võru politseijaoskondade liitmine loob Pevkuri sõnul lisavõimaluse politseinike palka tõsta ning vajaduse korral saab kasutada lisaressurssi maakonnaüleseks reageerimiseks.

„Mis puudutab aga seda, kas see pilootprojekt võimaldaks ka iga päev näiteks patrulltööd tegevate inimeste palka tõsta, siis kindlasti see annab lisavõimaluse, sest n-ö korraldatakse ümber juhtimistasandit, kus on kõrgemad palgad,” sõnas Pevkur.

Ta lisas, et personali järelkasvuga peab jätkuvalt tegelema.

„See, et vabariigi valitsus on järgmise aasta eelarves ette näinud kolmeprotsendilise palgafondi kasvu, tähendab lisavahendeid, mida politsei- ja piirivalveamet saab kasutada. Kuidas see sisemiselt jaotub, seda näitavad eeldatavalt lähinädalad, kui politsei- ja piirivalveamet saab need otsused teha,” kinnitas Pevkur.

Lõunaeestlane

Viimased uudised