Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: erakogu

Prantsusmaa rikkaimad inimesed lubasid pärast Pariisi Notre Dame’i (Jumalaema) kiriku põlengut annetada kiriku taastamiseks kokku ligi miljard eurot, aga nüüd on selgunud, et laekunud on vaid 56 miljonit.

Pole teada, kes on kui palju annetanud, aga näiteks Prantsuse rikkaim mees Bernard Arnault lubas anda ligi 200 miljonit. Kokku loodeti vastavalt lubadustele saada vähemalt 640 miljonit eurot, aga sellestki on saadud vaid 9 protsenti ehk 56 miljonit, vahendab Daily Mail.

See tähendab, et paljud, kes algul suure suuga annetada lubasid, pole seda teinud. Algul tõusis summa vastavalt lubadustele kiiresti miljardi euroni, aga nüüd on sellest laekunud vaid murdosa.

Tulekahju puhkes 15. aprillil ja juba paari päeva pärast teatati, et lubatud annetuste summa on jõudnud miljardi euroni. Annetada lubasid paljud suured Prantsuse firmad. L’Oreal lubas anda 200 miljonit eurot ja Bernard Arnault’ juhitav luksbrändide firma LVMH lubas panustada samapalju. Miljardär Francois-Henri Pinault lubas panna 100 miljonit.

Nii suured summad võimaldasid president Emmanuel Macronil väita, et kirik saab kindlasti 5 aasta jooksul taastatud. Vaatamata annetuste vähesusele avab katedraal siiski nädalavahetusel esimest korda pärast põlengut oma uksed. Külgmises kabelis peetakse laupäeval väike missa.

Kommentaarid

Viimased uudised