Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Karli Saul

Juba neljandat aastat Eesti Lasterikaste Perede Liidu poolt välja antavat peresõbraliku toidukoha märgist püüab sel aastal 68 toidukohta üle Eesti.

Lõuna-Eestist püüavad märgist  Tillu kohvik Põlvamaalt, Seto Tsäimaja Võrumaalt ning Pühajärve Spa & Puhkekeskuse Pubi, Ugandi Resto ja Kohvik Johanna Valgamaalt. Märgisega tahab liit tunnustada toidukohti, kes pööravad oma tegemistes ja toimetamistes igapäevaselt tähelepanu ka lastega peredele.

„On rõõmustav näha, kuidas aasta-aastalt üha enam toidukohti püüdleb peresõbralikkuse poole. Sel aastal on kandidaatide hulgas mitmed eelmiste aastate tunnustatud kohad, kuid ka täiesti uusi tulijaid. Projekti käigus soovime üles leida just need kohad, kus peredel on väga hea käia ja kus neid avasüli oodatakse,” ütles peresõbraliku toidukoha märgise projektijuht Kirly Sadam.

Märgisele kandideerinud toidukohti hakkavad järgmiste nädalate jooksul hindama sajad Eesti pered. Hindamisel pööravad pered muuhulgas tähelepanu sellele, kui lapse- ja peresõbralik on toitlustusasutuse menüü, klienditeenindus, interjöör ja ruumilahendused, ligipääsetavus ja parkimine ning kas lastele on tagatud aja veetmiseks arendavaid mänguasju.

Möödunud aastal kandideeris peresõbraliku toidukoha märgisele 62 toidukohta, millest 48 tunnistati Eesti perede vääriliseks. „Soovime peresõbralikud toidukohad panna Eesti kaardile juuni keskpaigaks ehk vahetult enne jaanipäeva, mil pered enim mööda Eestit ringi liiguvad,” lisas Sadam.

Peresõbralikule toidukohale kandideerivad tänavu 68 toidukohta üle Eesti.

Viimased uudised