Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Läinud nädalal kinnitas riigi peaprokurör Andres Parmas ametliku juhisega prokuratuuri prioriteetsed ja vähemprioriteetsed valdkonnad, kus seisab muu hulgas, et kui väiksema mõjuga kuritegude toimepanija leidmiseks kulub ebamõislikult palju ressursse, lõpetatakse uurimine kahe kuu jooksul.

Prioriteetseid valdkondi seisab juhises üksteist. Nende sekka mahuvad organiseeritud narkokuriteod, inimkaubandus, riigivastased kuriteod, lähisuhtevägivald, alaealiste seksuaalne väärkohtlemine, alaealiste toime pandud kuriteod, küberkuriteod, rahvusvaheline finantssektori rahapesu, suure kahjuga majanduskuriteod, raske korruptsioon ja keskkonnakuriteod. Kõigi nende valdkondade jaoks on määratud vastutavad prokurörid.

Juhises on ka teine nimekiri. Sinna kuuluvad ähvardamine; kehaline väärkohtlemine, millest paraneb vähemalt nelja nädalaga; vargus, kui kahju ei ületa 40 000 eurot; väiksem kelmus ja arvutikelmus; samuti asja omavoliline kasutamine; avaliku korra rikkumine; omavoliline sissetung; dokumendi võltsimine ja võltsitud dokumendi kasutamine. Need on kaasused, mille puhul lõpetatakse kriminaalmenetlus kahe kuu jooksul, kui teo toimepanija tuvastamiseks puudub perspektiiv või kui tema otsimine peale kuluvat ressurssi arvestades otstarbekas, vahendab ERR.

Viimased uudised