Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Peaminister Jüri Ratas kohtus eile videosilla vahendusel kaubandusettevõtete esindajatega, et arutada nendega olukorda jõulupühade eel ning kaubanduskeskustes ja kauplustes koroonaviiruse leviku piiramiseks seatud reeglite järgimist.

Peaminister Ratas rõhutas, et koroonaviiruse teise lainega ühiselt hakkama saamiseks on väga oluline nii kaubandusettevõtete kui ka klientide pingutus. „Koroonaviiruse levik on Eestis kriitiliselt kõrge. Seetõttu tuleb jõuludele eelneval ajal, aasta lõpus ja uue algul olla meil kõigil – nii kaupmeestel, müüjatel, turvatöötajatel kui ka ostjatel kõiki kaupluseid külastades väga tähelepanelik ning järgida viiruse leviku peatamiseks neid kõige lihtsamaid, aga väga vajalikke reegleid. Meil tuleb kanda maski, hoida distantsi, puhastada käsi ning kasutada ka HOIA äppi,“ sõnas peaminister. „Me kõik soovime olla terved ning mitte kanda jõulupühadel nakkust pereringis lähedastele edasi. Iga Eesti elaniku käitumisest oleneb, kas saame viiruse leviku kontrolli alla ning meie meditsiinisüsteem peab vastu,“ lausus Ratas.

Peaministri sõnul on hea koostöö valitsuse, ametiasutuste ja ettevõtjate vahel vajalik, et olemasolevaid vajalikke piiranguid jõustada. Valitsuse soov on piiranguid kehtestades olnud tõkestada viiruse levikut ning samal ajal võimaldada ka ettevõtetel jätkata tegutsemist, mis on pühadeperioodil oluline nii kaupmeestele, töötajatele kui ka ostjatele.

Kaubandusettevõtete juhid rääkisid kaubanduskeskustes ja kauplustes viiruse leviku takistamiseks kasutusele võetud meetmetest, poodide külastatavusest ning klientide poolt reeglite järgimisest. Toodi välja näiteks, et üha enam külastajaid kannab maske ning samuti on vajadusel mõned kaupmehed jaganud neid külastajatele. Ettevõtjad märkisid, et jätkavad külastajate teavitamist reeglitest ning vajadusel juhivad kaupluste töötajad ja turvateenistujad ostjate tähelepanu maski kandmise või distantsi hoidmise vajadusele. Samuti planeeritakse pühade perioodil suurendada järelevalvet reeglite täitmise üle nii ettevõtjate kui Politsei- ja piirivalveameti poolt.

Kaupluste ja kaubanduskeskuste täituvus ei tohi ületada 50 protsenti. Kauplustes, kaubanduskeskustes ja teenuse osutamise kohtades tuleb hoida kahemeetrist vahemaad ning liikuda maksimaalselt kahekesi koos. Lisaks tuleb desinfitseerida käsi ning kanda siseruumides maski või katta nina ja suu ning haigena poodi mitte tulla. Jõuluostud on soovitatav teha varakult ning võimalusel e-poodide või kullerteenuse vahendusel. Kaupluse külastamiseks tuleks valida selline aeg, kus teisi ostjaid oleks võimalikult vähe ning tasuda ostude eest võimalusel viipemaksega.

Kohtumisel osalesid kaubandusettevõtetest Ülemiste keskuse, Kaubamaja grupi, Selveri, Prisma, COOP Keskühistu, Kristiine ja Rocca al Mare keskuste, Viru Keskuse, Maxima, Rimi, K-Rauta, Bauhofi ja Decora juhid ning Eesti Kaupmeeste Liidu tegevjuht Nele Peil. Samuti olid kohtumisel sotsiaalminister Tanel Kiik, väliskaubandus- ja infotehnoloogia minister Raul Siem, terviseameti peadirektor Üllar Lanno, teadusnõukoja juht Irja Lutsar, siseministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning politsei- ja piirivalveameti esindajad.

Soovitused kriis.ee lehel: https://www.kriis.ee/et/toit-side-kute-elekter-kutus-sularaha

Viimased uudised