Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Peaminister Kaja Kallas ütles, et ei saa streigiga palgatõusu nõudvatele õpetajatele lisaraha lubada enne, kui koalitsioon augustis järgmise aasta eelarvet ja riigieelarve strateegiat hakkab arutama.

„See meile raha juurde ei too,” ütles Kallas valitsuse pressikonverentsil vastuseks küsimusele, kas õpetajate reedene hoiatusstreik ja tulevane võimalik pikaaegne streik võiks valitsuse seisukohta muuta. „Kui nad samal ajal, kui nad streigivad, käivad ringi ja veenavad inimesi automaksu toetama või seda suuremas mahus vastu võtma, siis tekiksid need vahendid, et me saame tõsta õpetajate palka veelgi rohkem,” lisas peaminister.

Kallas tõdes, et koalitsioonilepingus on küll kirjas eesmärk, et õpetajate palk oleks 2027. aastaks 120 protsenti Eesti keskmisest, kuid selle elluviimine oleneb riigi rahanduse olukorrast, vahendab ERR.

Toimetuselt:

Kaja ässitab ōpetajaid automaksu toetama ja maks peaks olema suurem, et jätkuks ka ōpetjate palgatōusuks. Kaja ei saa vist aru, et ōpetajatel pole riigi autot koos juhiga. Suurem maks tuleb ju ka ōpetajatel endal kinni maksta.

Viimased uudised