Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Raul Mee
Narvas saavad sümboolselt kokku Vabadussõja algus ja lõpp, rääkis peaminister Kaja Kallas täna hommikul Narva Garnisoni kalmistul Vabadussõjas langenute mälestuseks toimunud pärgade asetamise tseremoonial.

„See on paik, kus sümboolselt saavad kokku sõja algus ja lõpp: siin, Narva all, puhkesid 1918. aastal esimesed lahingud, ning siin nurjusid 1919. aastal viimased Punaarmee pealetungikatsed,” meenutas Kallas.

Peaministri sõnul nõuab vabaduse hoidmine pidevat ja väsimatut tööd. „Oleme pidanud oma iseseisvuse mitu korda välja võitlema. Paljudele meist sai valusalt selgeks, kui kallist hinda maksame elu ja vabaduse eest,” ütles ta.

„Paraku ajalugu kordab vahel justkui meeldetuletuseks oma mustemaid peatükke ja paneb meid küsima: mis õudne riik see on, mis läheb teisele riigile kallale?” küsis Kallas. „Ukrainat ei aita leige vaherahu, vaid võit. Peame aitama Ukrainal selle raske aasta vastu pidada.”

Oma kõnes meenutas peaminister, et Vabadussõda on hea näide, kuidas keerulisena näiv olukord rindel võib kiirelt muutuda. „Meie Vabadussõda ei alanud just hästi: esimene mobilisatsioon kukkus läbi, kutsutuist saabus väkke vaid üks mees kümnest. Vastane, kes tollal polnudki nii hoomamatult suur, paistis võitmatuna. Tundub uskumatu, et juba paar kuud hiljem oli Eesti riigi territoorium vallutajatest puhtaks löödud.”

Ühtlasi tänas peaminister kõiki neid, kes panustavad Eesti riigi kaitsesse. „Meil on õnn elada riigis, mis on üldise ebakindluse keskel kaitstud ja turvaline. Meil on tugevad sõbrad ja liitlased. Pingutame ka ise iga päev selle nimel, et see nii jääks,” kinnitas ta.

Kõne täistekst: https://valitsus.ee/uudised/peaminister-kaja-kallase-kone-voidupuhal-narvas-garnisoni-kalmistul

Viimased uudised