Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Stenbocki maja

Täna Prahas toimunud Euroopa Liidu riigi- ja valitsusjuhtide kohtumisel arutati kõrgete energiahindade leevendamist, majandusolukorda Euroopa Liidus ning Ukraina täiendavat toetamist.

Peaminister Kaja Kallase sõnul olid kohtumise peamisteks teemadeks nii kiirete kui ka pikaajaliste lahenduste leidmine energiahindade alandamiseks Euroopa Liidus, Ukraina toetamine ja Venemaa agressiooni lõpetamine.

„Venemaa kasutab energiat Euroopa suhtes relvana ja on oluliselt vähendanud gaasitarneid. Hindade alandamiseks peame vähendama ka tarbimist ja püüdma pidurdada majanduslangust,“ sõnas peaminister Kallas. „Vajame pikaajalist lahendust, et vabaneda gaasisõltuvusest ning kiirendada investeeringuid taastuvenergiasse. Olukorra kiireks kontrolli alla saamiseks vajame aga ka ajutisi meetmeid, et energiahindu tarbijate jaoks vähendada. Oktoobris toimuvaks ülemkoguks ootame Euroopa Komisjonilt konkreetseid ettepanekuid, mis leevendaksid hindu ning tagaks meie varustuskindluse,“ märkis peaminister.

„Ukraina on näidanud, et nad suudavad okupeeritud alad vabastada. Peame jätkama ja suurendama oma sõjalist ja majanduslikku toetust, et nad suudaks edu lahinguväljal hoida ja oma alad Vene okupatsioonist vabastada. Minu sõnum kolleegidele oli, et kuniks sõda pole läbi, peavad kõik  tegema veel rohkem Ukraina abistamiseks,“ sõnas Kallas.

„Oleme ette valmistanud uue toetuspaketi Ukrainale. Arutame seda järgmisel nädalal valitsuses. Küsisin eile Ukraina peaministrilt nende kõige kriitilisemate vajaduste kohta. Soovime toetada Ukrainat nende poolt palutud väga praktiliste asjadega nagu laskemoon ning talveriideid ja varustus sõduritele,“ sõnas peaminister.

Viimased uudised