Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Candice Delestre

Peaminister Kaja Kallas osales eile Prantsusmaa president Emmanuel Macroni kutsel Pariisis toimunud valitsus- ja riigijuhtide kohtumisel, kus arutati Ukraina jätkuva toetamisega seonduvat.

Peaminister Kaja Kallase sõnul tuleb Ukraina abistamiseks tegutseda nüüd ja kohe. „Meil ei ole aega raisata, sest Ukraina vajab esmajoones kiirelt relvaabi. Loodan, et Taani hiljutine otsus saata kogu oma laskemoonavaru Ukrainasse inspireerib teisi. Samuti peame vaatama, millist abi on võimalik saada maailmaturult, nagu seda on juba teinud tšehhid,” ütles Kallas.

Samuti rõhutas Kallas, et ühtsus on meie kõige tugevam valuuta. „Koos saame aidata Ukrainal selle sõja võita. Meil on ressursid, majanduslik jõud ja teadmised. Meie jõud on Venemaa omast tugevam ning me ei tohiks oma jõudu karta,” lisas ta.

Kallas tõi esile ka selle, et vaba maailma pikaajaline toetus Ukrainale peab kestma. „Eesti pikaajaline sõjaline abi Ukrainale saab järgmise nelja aasta jooksul olema 0,25% meie SKP-st. Kutsume kõiki teisi Ukrainat toetavaid riike sarnast kohustust võtma,” üles ta. „Hea meel, et see ettepanek on liitlaste ja partnerite seas toetust kogumas,” tõdes Kallas.

Viimased uudised