Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Erametsakeskus
Peaminister Kaja Kallas osaleb Soome peaminister Sanna Marini kutsel homme, 24. novembril Haltia looduskeskuses toimuval kõrgetasemelisel üritusel „New European Bauhaus goes Into the Woods“, mille fookuses on puidu kasutamine tulevikus ja konkreetsemalt puitarhitektuur.
Arutelu peetakse selle üle, kuidas saavad metsad pakkuda inspiratsiooni ja materjali kestlikuks ehituseks, samaaegselt edendades liigilist mitmekesisust ning toetades süsiniku sidumist. Üritusele osalevad ka Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning Rootsi asepeaminister Ebba Busch.

24. novembril algusega kell 10.00 esineb peaminister Kaja Kallas sõnavõtuga ürituse avaarutelul. Samuti on Haltias kavas peaminister Kallase, Euroopa Komisjoni presidendi von der Leyeni, Soome peaminister Marini ja Rootsi asepeaminister Buschi kohtumine ning algusega kell 11.15 nende ühine pressikonverents.

Ürituse raames toimuvad ka töötoad, kus osalevad mitmed Eesti eksperdid. Kolm paralleelset töötuba on teemadel: metsade tulevik, puiduga kliimaneutraalse Euroopa ehitamine ning loodusest inspireeritud arhitektuur.

Kogu üritust on võimalik jälgida veebis: https://www.nordicbauhaus.eu/into-the-woods#/page=1

Üritus „Into the Woods“ on osa Euroopa uue Bauhausi (New European Bauhaus) algatusest, millega soovitakse luua kaasav ja kestlik elukeskkond, mis arvestab kõigi inimeste vajadustega. Bauhaus viitab 1920. aastatel Saksamaal loodud arhitektuuri- ja disainikoolkonnale. Euroopa uus Bauhaus on Euroopa Komisjoni keskkonna-, majandus- ja kultuuriprojekt. Selle raames tahetakse omavahel ühendada disain, teadus ja tehnoloogia ning teha seda viisil, mis kaasab ka kogukonnad, et luua inimeste jaoks kaunis, lihtsasti ligipääsetav ja keskkonnasõbralik elukeskkond. Samuti on Euroopa Komisjoni eesmärk algatuse abil tuua Euroopa roheleppe inimestele lähemale, et sellega seotud positiivseid muudatused oleksid elukeskkonnas märgatavamad. Komisjoni President von der Leyen kuulutas Euroopa uue Bauhausi välja 2020. aasta septembris. Euroopa uue Bauhausi raames on käivitanud ka terve rida regionaalseid algatusi. Põhjamaades kannab algatuse eesmärke edasi Nordic Bauhaus.

Rohkem infot New European Bauhausi kohta: https://new-european-bauhaus.europa.eu/index_en  ja https://estonia.representation.ec.europa.eu/strateegia-ja-prioriteedid/eli-peamised-poliitikavaldkonnad-seoses-eestiga/uus-euroopa-bauhaus-eestis_et

Rohkem infot Nordic Bauhausi kohta: https://www.nordicbauhaus.eu/#/page=1

Viimased uudised