Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

See, et Eesti Energia nõukogu maksab ametist lahkuvale juhatusele niivõrd suurt tulemustasu, on arusaamatu, sest juhatus on puudulikult ellu viinud omaniku ootusi ning soovis riigikassasse maksta vähem dividende, kui oleks õiglane, ütles peaminister Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil.

Rahandusminister Annely Akkermann ütles, et pöördus Eesti Energia nõukogu poole, et nõukogu vähendaks juhtkonna tulemustasu, sest Eesti Energia juhtkonnaga on koostöö rahandusministril kui üldkoosolekul olnud puudulik ning juhtkonna ja nõukogu dividendide maksmise soov oli väiksem kui omaniku ootus, vahendab ERR.

„Rahandusministri vaade oli samasugune ja ühtin sellega, mida rahandusminister ütles. Olukorras, kus Eesti Energial oli suur kasum, mida me ei saanud kätte. Mis peaks minema Eesti inimestele, kasum, mis pole teenitud tänu heale tööle, vaid seetõttu, et elektri hind läks kõrgeks, gaasi hind läks kõrgeks. See läheks läbi dividendi inimestele tagasi, aga ka seda ei täideta. Selliste absurdsete boonuste maksmine on täiesti arusaamatu. Täiesti,” lausus Kallas.

Eesti Energia nõukogu otsustas veebruaris, et juhatuse liikmetele makstakse tulemustasu kolmekordse keskmise kuutasu ulatuses. Juhatuse esimees Hando Sutter saab tulemustasuna seega pea 75 000 eurot, teistest juhatuse liikmetest Raine Pajo 51 000, Margus Vals ja Andri Avila 48 000 ja Agnes Roos 47 500 eurot.

Viimased uudised