Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Peaminister Kaja Kallas esines avaldusega seoses Venemaa massiivse sõjalise rünnakuga Ukraina vastu. Ta märkis, et vaba maailm peab koonduma Ukraina selja taha.

Järgneb peaminister Kaja Kallase avaldus:

Mõistan täielikult hukka Venemaa massiivse sõjalise rünnaku Ukraina vastu. Venemaa tahab Ukraina ründamisega minna tagasi aega, kus kehtis arusaam „kel jõud, sel õigus“. Agressioonikuritegu puudutab maailmas igaüht ja rahvusvaheline kogukond peab nüüd olema otsustav, andes selge ja ühese hukkamõistu ja vastuse.

Vaba maailm peab koonduma Ukraina selja taha – Venemaal tuleb kohe lõpetada igasugune sõjategevus. Ta peab viima viivitamatult kõik oma väed Ukrainast välja ning naasema rahvusvaheliste kohustuste ja kokkulepete juurde.

Sõjal on rängad tagajärjed ja inimkannatused. Ukraina vajab meie tugevat moraalselt, poliitilist, majanduslikku ja sõjalist tuge. Oleme sellel tumedal tunnil jätkuvalt mõtetes Ukraina rahvaga. Meie toetus teile on vankumatu.

Koguneme liitlastega NATOs ja parteritega Euroopa Liidus, et võtta vastu ühised otsused nii Ukraina toetuseks kui ka NATO, sealhulgas Eesti julgeoleku tugevdamiseks.

Kinnitan kõigile Eesti inimestele, et Eesti julgeolek on kaitstud ja otsest sõjalist ohtu meile ei ole. Olukord Eestis ning meie välispiiril on rahulik. Olime Venemaa laiaulatusliku agressiooni võimaluseks Ukraina vastu valmistunud. Jälgime olukorda pidevalt ja oleme ühenduses nii Ukraina kui ka oma liitlaste ja partneritega. Täna saame tähistada Eesti Vabariigi sünnipäeva ja rahulikult oma igapäevaste tegevustega jätkata.

Head Vabariigi aastapäeva ja Слава Україні!

Viimased uudised