Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

jüri ratas

Peaminister Jüri Ratas külastas pühapäeval Kaitseliidu Võrumaa maleva lahingkompaniid, et tänada neid, kes osalesid äkkõppusel „Okas”.

„Eesti riigi kaitse toimib hästi. Neljapäeval otsustasime vabariigi valitsuses selle lisaõppekogunemise korraldada, tänaseks olete te kõik teate kätte saanud, varustuses ja relvastuses ning juba ka teist päeva metsas väljaõpet saamas,” lausus Ratas Tsiatsungõlmaa lasketiirus kaitseliitlastega kohtudes.

„Eesti riigikaitsesüsteem töötab alates valitsusest lõpetades Võru maleva 433. lahingkompanii lahingpaarini,” jätkas ta. „Kiidan teie operatiivsust ja olen tänulik teie perekondadele ja tööandjatele mõistmise eest, et selle nädalavahetuse veetsite metsas ja homme olete veidi väsinud. Riigi kaitse ei küsi kellaaega. Me peame kõik selleks alati valmis olema.”

Enne kaitseliitlastega kohtumist väisas valitsusjuht ka kaitseväe vigastatud veteranide spordilaagrit, mis sel aastal toimus Võrus.

Ratase sõnul hindab ta väga kõrgelt kõiki neid naisi ja mehi, kes on Eesti julgeoleku kaitsmise nimel maksnud oma tervisega.

„Luban, et toetan teid ja kutsun kõiki Eestis elavaid inimesi aprillikuus Anname Au kampaanias osalema,” ütles Ratas.

Lõunaeestlane

Fotod: Arved Breidaks

Viimased uudised