Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Filmi Vargamäe

Peaminister Jüri Ratas külastas täna Eesti lõunatipus Võrumaal Vastse-Roosas asuvat Tõe ja õiguse filmi võttepaika, kus avatakse nädala pärast külastuskeskus.

Mõniste Talurahvamuuseum kinkis Filmi Vargamäele vana taluõue tammeistiku, mis istutati koheselt ka maha. See oli ilus ajalooline hetk. „Loodame, et meie kingitud tamm jääb Vargamäe talu õuele veel sadadeks aastateks!” edastas muuseum sotsiaalmeedias.

Külastuskeskus on avatud 26. maist 15. septembrini kl 10-17 järgmistel aegadel: 26.05-30.06 ja 16.08-15.09 N-P, 01.07-15.08 E-P. Ettetellimisel giidiga ekskursioonid ja grupibroneeringud.

Filmi Vagramäel filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilmi „Tõde ja õigus”. Hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, kuid kompleks sai omanäoline ja muutus nii koduseks, et filmitegijad otsustasid selle alles jätta. Nii saigi alguse Filmi Vargamäe külastuskeskus.

Filmi Vargamäe ala suurus on 12 hektarit, millest suure osa moodustavad põllud. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhooneid. Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma. Avastamisrõõmu jätkub kõigile!

Filmi Vargamäe asukoht kaardil Vastse-Roosa külas Rõuge vallas Võrumaal.

Viimased uudised