Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Märtsis alkoholijoobes autoroolist tabatud ASi Võru Vesi juhatuse liige Jüri Miks esitas ettevõtte nõukogule lahkumispalve.

Ametist lahkumise avalduse esitas Miks 11. aprillil, pärast seda, kui oli selgunud, et politsei on tema suhtes algatanud kriminaalmenetluse alkoholijoobes autojuhtimise eest.

„Sellise tegutsemisviisiga on Jüri Miks üles näidanud, et on oma teost aru saanud ja võtnud ka poliitilise vastutuse,” teatas Võru linnavolikogu esimees Andres Visnapuu Lõunaeestlasele. „[Võru volikogu] koalitsioon on seisukohal, et Jüri Miksi lahkumisavalduse rahuldamine nõukogu poolt on igati põhjendatud antud situatsioonis.”

ASi Võru Vesi nõukogu esimehe Aavo Hummali sõnul koguneb nõukogu Miksi avaldust arutama oma korralisel koosolekul, mis toimub 8. mail.

„Tuleb konkreetne otsus, aga milline, seda otsustavad nõukogu liikmed,” lisas Hummal.

Lisaks Hummalile kuuluvad ASi Võru Vesi nõukokku Valter-Jaan Ossis, Helga Ilves, Antti Tooming ja Kurmet Müürsepp.

Jüri Miks tabati alkoholijoobes autot juhtimas 21. märtsil. Ekspertiis tuvastas tal kriminaalse alkoholijoobe ehk rohkem kui 1,5 promilli. Kriminaalasjas süüdimõistmise korral lõppevad Jüri Miksi volitused Võru linnavolikogu liikmena ning tema asemel saab volikogu liikmeks Gert Goršanov.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised