Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: politsei

Täna, reede õhtul kella 17.03 ajal pidas politsei Pärnus kinni peatumismärguannet eiranud, kiirust ületanud ja juhtimisõiguseta 31-aastase mootorratturi.

Täna õhtupoolikul oli politseipatrull Pärnu-Rakvere-Sõmeru teel mõõtmas kiirust, kui märkas Rakvere poolt Pärnu suunas liikunud mootorratast, mille kiiruseks fikseeriti 127 km/h. Politsei andis mootorratturile peatumismärguande, mida juht eiras.

Mootorratast juhtinud mees üritas politseinike eest ära sõita ja võttis suuna Pärnu linna poole. Linna sisse jõudes keeras mootorrattur Rääma tänavale ja sealt edasi Kuu tänavale, kust võttis omakorda suuna Oja tänavale. Oja tänavat pidi sõitis mees kuni Ehitajate tee ja Rääma tänava ristmikuni, kust ta keeras uuesti Rääma tänavale. Sinna jõudes püüdis teda esmalt peatada teine politseiauto, mille peale juht võttis küll hoo maha, kuid ei peatunud. Mees jõudis sõita veel Rääma ja Niidu tänava ristmikuni, kui talle sõitis risti ette kolmas politseiauto ja blokeeris edasisõidu.

Pärast toimunud kokkupõrget üritas mees jätkuvalt politseinike eest põgeneda ja asus mööda Rääma tänavat politseinike eest ära jooksma. Ligi mõnesajameetrise tagaajamise järel õnnestus mees siiski kätte saada. Pärast kinnipidamist kurtis mees valu ja kiirabi toimetas ta Pärnu haiglasse.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Mati Tee ütles, et lisaks peatumismärguande eiramisele ja kiiruseületusele selgus, et mehel puudub ka vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus. „Mehe sõidukiirus ulatus linna jõudes ligi 200 km/h. Juht sõitis politsei eest tahtlikult ära ülisuurel kiirusel, tekitades oma käitumisega üliohtlikke olukordi. Politsei teeb sellisel puhul kõik võimaliku, et selline juht võimalikult kiiresti peatada ja liiklusest eemaldada. Mees seadis ohtu iseenda elu, aga viga oleksid võinud saada ka teised liiklejad,“ lisas Tee.

Korduvalt liiklussüütegude eest karistatud mehe suhtes alustatakse väärteomenetlus liiklusseaduse paragrahvide osas, mis käsitlevad kiiruseületamist, peatumismärguande eiramist ja juhtimisõiguseta sõitmist.

Viimased uudised