Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tänase seisuga on õnnestunud tuukritel Pärnumaal mereveest välja tuua 28-, 47- ja 53-aastaste meeste surnukehad. Ühe mehe surnukeha on veel vees, aga tuukritel ei õnnestunud seda leida.

Mehed vajusid vee alla koos väikebussiga Opel Vivaro, mis oli mööda jääd teel mandrilt Munalaiu sadamast Manilaiu saarele. Buss oli umbes poolel teel, kaldast ligi 500 meetri kaugusel, kui vee alla vajus. Jää paksus oli alla 10 sentimeetri, lisaks sõitis auto küllaltki lähedal praamiteele.

Politsei info kohaselt sai häirekeskus 6. veebruaril kella 12.04 ajal teate, et Pärnumaal Lao külas Munalaiu sadamast umbes 500 meetri kaugusel vajus läbi merejää väikebuss Opel Vivaro. Bussis viibis kuus inimest, kellest kaks pääsesid sealt välja. Traagilise õnnetuse tagajärjel hukkus neli sõidukisse kinni jäänud inimest.

Teatele reageerisid Pärnu ja Tõstamaa päästekomandod, hõljuk, PPA lennusalga kopter, Pärnu vabatahtlik merepääste, Lääne prefektuuri merepäästjad ja politseinikud. Sõidukist õnnestus välja pääseda 51-aastasel naisel ja 41-aastasel mehel, kes ronisid bussi katusele, päästeti veest ja toimetati Pärnu haiglasse. Nende elu ohus ei ole. Seejärel alustas sündmuskohal tööd tuuker, sest pääsenute sõnul viibis bussis lisaks neile veel neli inimest.

Teisipäeval kella 15.15 ajal tõi tuuker pinnale 47-aastase ja 28-aastase mehe surnukehad. Õhtul kella 19.20 ajal leidis tuuker ja tõi pinnale 53-aastase mehe surnukeha. Kõik kolm surnukeha leiti bussist. Tuukritel oli bussi sissepääs raskendatud, sest uksi polnud võimalik lahti saada ja hukkunute kättesaamiseks tuli bussiaken katki lüüa. Sõidukis olnud neljandat meest tuukritel eile õhtul leida ei õnnestunud ja õhtul kella 21 paiku otsingud lõpetati.

Täna, kolmapäeval kella 10 ajal otsinguid jätkati. Tuuker kontrollis bussi nii seest kui ka selle ümbert umbes 15 meetri raadiuses, kuid meest ei leitud. Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri ütles, et praeguseks on aktiivsed otsingud sündmuskohal lõpetatud. „Kaalume variante, mil viisil otsinguid jätkata,” sõnas Sinimeri. „Sündmuskoht on laevateele väga lähedal ja parvlaeva Kihnu Virve tekitatud veevoog võib olla hukkunu juba kaugemale kandnud. Kindlasti teeme tööd edasi, et leida neljas autos viibinud mees.“

„See on väga traagiline sündmus ja eile oli meie kõigi jaoks väga kurb päev,” rääkis Sinimeri. „Mis põhjusel see seltskond otsustas autoga jääle minna, selle peab välja selgitama algatatud menetlus. Jääolud olid seal väga ebastabiilsed ja jääle minek isegi jalgsi, rääkimata siis autost, oli ohtlik. Lisaks on praegu alust arvata, et bussis viibinud seltskond võis olla tarvitanud alkoholi, kuid lõpliku kinnituse sellele saab anda ekspertiis, mille tulemust me praegu veel ei tea. On aga selgemast selgem, et alkohol ja autojuhtimine kokku ei käi. Kunagi ei tasu minna autosse, kui on kahtlus, et selle juht võib olla tarvitanud alkoholi.“

„Tänan kõiki, kes keerulistes oludes toimunud päästeoperatsioonis osalesid ja kõiki, kes meile abi pakkusid,“ lisas Sinimeri.

Juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Viimased uudised