Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Teade raskest liiklusõnnetusest Pärnumaal Häädemeeste vallas Võistes laekus häirekeskusele kella 16.42 ajal. Esmase info kohaselt põrkasid seal kokku kaks sõiduautot ja veok. Õnnetuses hukkus üks inimene. 

Tee avariipaigas ja piirkonnas on libe, mistõttu palub politsei autojuhtidel olla ettevaatlikud ning vältida järske manöövreid ning möödasõite. Avarii tõttu oli maantee liiklusele täielikult suletud.

Räägib Pärnu jaoskonna välijuht Margus Pani:

Esialgsetel andmetel liikus sõiduauto Nissan Pärnu suunas ning hakkas sooritama vasakpööret, ent põrkas kokku talle Ikla suunas vastu liikunud sõiduautoga Hyundai. Hyundai paiskus kokkupõrke järel paremale poole teelt välja, Nissan jäi keset sõiduteed ning talle sõitis omakorda otsa Hyundai taga liikunud Daf veok, mille juht kahjuks kokkupõrget libedal teel vältida ei suutnud.

Liiklusõnnetuses hukkus 83-aastane Nissani juht. Ta oli autos üksi. Hyundais oli kaks inimest, nemad said viga ning viidi haiglasse. Veoki juht viga ei saanud, ta oli kaine. Sõiduautode roolis olnud inimeste kainus selgub ekspertiisis.

Avariipaigas olid teeolud libedad, asfalti kattis kiilasjää ning sada lörtsi. Lubatud maksimaalne kiirus sel lõigul on 90 km/h.

Pühadeaegne nädalavahetus algas kurvalt, eriti ühe pere jaoks, kelle lähedane neil jõuludel kahjuks perega üheskoos aega veeta ei saa. Loodame siiralt, et õnnetuses viga saanud taastuvad kiirelt ning neil säilib võimalus pühad pereringis veeta. Siit ka üleskutse kõigile, kes veel täna ja nädalavahetusel on teel maale või perede juurde, palun võtke sõitudeks aega.

Lähipäevade ilmaennustus lubab, et ilmastikuolud püsivad talvised, teed on libedad ning sajab lörtsi ja lund. Kohaldage palun oma sõidukiirus ja sõidustiil vastavaks ilmaoludele, vältige järske manöövreid ning veenduge, et jõuate ettevõetud manöövri ka ohutult lõpetada. Teid kõiki oodatakse pühadeks koju.

Ka politsei on eesootavate pühad ajal suuremate ressurssidega maanteedel liiklust rahustamas ning tagamas, et kiirused liiga suureks ei läheks ja inimesed turvaliselt soovitud sihtkohta jõuaks.

Viimased uudised