Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Laupäeval politsei eest autoga põgenenud ja kinni peetud Läti kodanikule määrati täna toimunud kohtuistungil karistuseks 30 päeva aresti, mis on maksimaalne arestipäevade arv.

Politsei ajas Leedu numbrimärkidega sõiduautoga Seat sõitnud Läti kodanikku mööda Pärnu-Ikla maanteed taga üle 40 km, alates Pärnu külje alt kuni peaaegu Läti piirini välja. Kiirus ulatus 190 km/h – vaata allpool videot! Lõpuks sõitis tagaaetav auto teelt välja, enne seda oli politsei kasutanud siili ja teinud hoiatuslasud õhku.

Politsei eest autoga põgenenud 40-aastase mehe suhtes viidi läbi väärteomenetlus ja ta mõisteti liiklusseaduse alusel süüdi juhtimisõiguseta juhtimise, mootorsõiduki poolt varalise kahju tekitamise, lubatud alkoholipiirmäära ületamise ja sõiduki peatamise märguande eiramise eest.

Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Sander Peremees ütles kohtuotsust kommenteerides, et karistus vastas toime pandud teo ohtlikkusele. „Juht pani toime kahetsusväärse teo ja tal on nüüd aega selle üle järele mõelda. Tagaajamine kestis kümneid kilomeetreid ja selle käigus seadis juht ohtu nii iseenda kui ka kaasliiklejad. Politsei antav peatumismärguanne on kohustuslik ja sellele tuleb reageerida,“ sõnas Peremees.

„Tänan siiralt tähelepanelikku kodanikku, kes nägi, et autojuht võib olla purjus ja andis sellest politseile teada. Enda ümber toimuva märkamine ja tähelepanelikkus aitavad meil kõigil liiklemist turvalisemaks muuta. Kui märkate kahtlase sõidustiiliga sõidukit, siis teavitage sellest koheselt politseid,“ lisas Peremees.

Laupäeval kell 12.41 sai Häirekeskus kõne Pärnu elanikult, kes andis teada, et ühe Riia maanteel asuva kaupluse ees on pargitud Leedu numbrimärkidega sõiduauto Seat. See auto hakkas helistajale eelnevalt silma ohtlike manöövrite tõttu ja teataja kahtlustas, et juht on joobes.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised