Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Tootefoto.

Parim õhukuivati tagab sinu kodus liigse niiskuse eemaldamise õhust. Õhukuivatid on kas külmutusagensiga õhukuivatid või kuivatusainega õhukuivatid. Levinuimad tüübid on külmutusagensi või kondensaatoriga õhukuivatid. Need tõmbavad õhku sisse, kondenseerivad õhus liigse niiskuse ja õhuniiskus, mis on muudetud veeks suunatakse sisseehitatud veepaaki. 

Parim õhukuivati suudab sinu kodu õhust iga päev liitreid niiskust eemaldada. Võid paigutada Airvitamin õhukuivati koju igasse tuppa, muretsemata selle sobimatu disaini või liigselt tekitatava müra pärast.

Mida teada enne õhukuivati ostmist?

Võimalik, et saad mõningaid niiskusprobleeme leevendada ilma õhukuivatita. Kui vajad siiski õhukuivatit, siis Airvitamin veebilehel on õhukuivati müük nii mitmekesine, et igaüks leiab just selle, mis on tema vajaduste jaoks parim õhukuivati.

Isegi parim õhukuivati ei pruugi aga efektiivselt töötada, kui sinu koju imbub liiga palju välist niiskust. Akende ja välisuste suletuna hoidmine aitab vähendada niiske õhu sattumist sinu koju. Mõtle ka välja, milline on parim õhukuivati suurus ja võimsus sinu kodu jaoks.

Kui plaanid magamistuppa panna õhukuivati, vali mudel, mis tekitab minimaalset müra, aga mis tagab ka üldiselt tugeva jõudluse. Õhukuivati korterisse soetamisel ei ole see ehk nii oluline, aga kui paigaldad õhukuivati keldrisse, siis kaalu ka veepaagi mahutavust. Väikeste veemahutitega õhukuivatiteid tuleb tühjendada sagedamini kui suuremate paakidega mudeleid.

Parim õhukuivati keldrisse

Kas teadsid, et 50% õhust, mida sa oma kodu esimesel korrusel hingad, pärineb sinu keldrist? Enamikus keldrites on suur niiskus, mis võib tekitada puidu mädanemist, hallitust ja kopitanud lõhna. Keldrisse hea õhukuivati paigaldamine on parim viis nende probleemide vältimiseks ja õhuniiskuse taseme tõhusaks kontrollimiseks. 

Keldris olev õhu liigne niiskus võib põhjustada konstruktsioonikahjustusi, tekitades seintele ja puidule niiskust. Õhukuivati võimaldab hoida keldrit kuivana ning säilitada põrandapinna ja seinte struktuurse terviklikkuse.

Keldris olev niiskus tekitab hallitust, mis võib põhjustada ebameeldiva lõhna levimist kogu kodus. Need lõhnad loovad su pere jaoks ebameeldiva eluruumi. Airvitamin õhukuivataja kõrvaldab kopituse lõhna ja takistab hallituse levikut.

Sinu kliimaseade peab niiskuse eemaldamiseks ja õhu jahedana hoidmiseks eriti kõvasti tööd tegema ja see kulutab palju elektrit ning võib energiakulusid märkimisväärselt tõsta. Keldrikorruse õhukuivatid aitavad hoida õhuniiskust madalal, mis võib aidata ka elektriarveid madalal hoida.

Niiskusekoguja

Õhukuivati koju soetamisel tuleb meeles pidada, et õhust kogutud niiskust, mis muudetakse veeks, tuleb regulaarselt õhukuivataja veepaagist eemaldada. Seda tuleb teatud mudelite puhul teha käsitsi, kuid kõige probleemivabam viis õhukuivati tühjendamiseks on soetada pumbaga mudel, mida on äravoolutoruga võimalik ühendada.

Peaksid teadma, et kui veepaak on täis, lakkab õhukuivati töötamast. Seetõttu on oluline seda regulaarselt kontrollida, et õhukuivataja saaks edasi töötada ja õhust niiskust eemaldada.

Kui õhukuivati tööle panna, hakkab toas õhk kuivama ja ehkki alguses on veepaaki vaja tühjendada ehk kord päevas, siis mingil etapil hakkad tõenäoliselt tühjendama seda ülepäeviti või veel harvemini, sest õhus ei ole enam sellist niiskust, mida õhukuivati peaks veeks muutma.

Õhukuivatajaga funktsionaalsuse osas vastupidine seade on õhuniisutaja, mis õhust niiskuse eemaldamise asemel lisab niiskust õhku juurde. Milline õhuniisutaja sinu korterisse kõige paremini sobib sõltub juba konkreetsetest asjaoludest, kuid teoreetiliselt on ka võimalik olukord, kus kodus on korraga kasutusel nii õhukuivati (keldrist niiskuse eemaldamiseks) aga ka õhuniisutaja magamistoas piisava õhuniiskuse tagamiseks.

Viimased uudised