Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel oli kella 16 seisuga käinud hääletamas 50,7 protsenti valijatest. Kõige kõrgem on seni olnud osalusprotsent Hiiu maakonnas (55,7 protsenti) ja kõige madalam Ida-Viru maakonnas (44,2 protsenti).

2017. aasta kohalikel valimistel oli valimispäeva pärastlõunaks valimas käinud 46,1 protsenti valijatest. 2013. aasta kohalikel valimistel oli kella 16-ks hääletanud 48,4 protsenti valijatest.

448 valimisjaoskonda üle Eesti on täna avatud kella 20.00 õhtul. Valija saab oma linnas või vallas, Tallinnas linnaosas hääletada ükskõik millises jaoskonnas. Valimisjaoskondade kohta saab rohkem infot kaardirakenduselt aadressil jsk.valimised.ee. Kaasa tuleb võtta kehtiv isikut tõendav dokument. E-hääletada täna enam ei saa, kuid valijal on sellest aastast võimalik veel ka valimispäeval jaoskonnas pabersedeliga hääletades oma e-häält muuta.

Koroonaviiruse nakatumisnäit on murettekitav, kuid kohalikud valimised on võimalik läbi viia turvaliselt, kui peame ühiselt kinni riiklikest kokkulepetest. Riigi valimisteenistus palub iseenda ja teiste tervise hoidmiseks kanda valimisjaoskonnas maski, hoida teiste valijatega vahet, desinfitseerida käsi ja haige või lähikontaktsena püsida kodus.

Täpsema osavõtu statistika leiab siit: kov2021.valimised.ee/et/participation/index.html

Viimased uudised