Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõunaeestlase pilt.

Just aasta lõpus, mil toimuvad traditsioonilised jõululaadad, võib näha kauplemise suurenemist ka väljaspool internetti. Inimestele meeldib jalutada läbi imelise jõulumeeleolu ning soetada näiteks käsitöötooteid kohalikelt meistritelt, aga pahatihti eeldavad nad, et saavad tasuda ka pangakaardiga.

Et kauplemine ka ettevõtja jaoks lihtne ning mis peamine, tulus oleks, tuleb hoolikalt läbi mõelda, kuidas ostmine kliendi jaoks kõige mugavamaks teha. Kaardimakseterminalide rent on üheks peamiseks teguriks, mis võib ettevõtjale just üritustel tuua suurema sissetuleku kui ainult sularahas arveldades.

Makseterminale renditakse nii statsionaarsetesse müügikohtadesse (poed, esindused, laod) kui ka väliüritustele nagu näiteks messid ja laadad, mille osakaal suureneb aasta lõpus tänu erinevatele jõululaatadele. SEB ärijuht Karl Oskar Haak: „Loomulikult meeldib SEB nutiterminal ka erinevatele teenuseosutajatele nagu juuksurid, küünetehnikud, massöörid jne, kes kasutavad terminale aastaringselt, aga lühiajalist renti eelistavatele ettevõtetele meeldib just SEB paindlikus seoses makseterminali hooajalise rentimisega, sest lepingus me ei fikseeri terminalide kasutamise aega. Kaupmees saab soovi korral rentida seadme ka näiteks ainult üheks päevaks, nädalaks või kuuks, mis sobib ideaalselt perioodilistele üritustele.“

SEB väljastab terminale ka heategevuslikeks eesmärkideks. „Näiteks Tallinn Tehnikakõrgkool kasutab meie makseterminali enda Jõuluhommikul toetamaks MTÜ Maria ja lapsed, mille eesmärgiks on toetada raskustesse sattunud lapsi ja nende peresid ning Tallinna ja Harjumaa lasterikaste perede liit kogu raha laste huvihariduse edendamiseks,“ lisab Haak. Samuti kasutavad Junior Achievement Eesti vahendusel SEB terminale ka õpilasfirmad.

Investeerides nutiterminali võid suurendada tulusid

Nutiterminalid on hea võimalus, et pakkuda mugavat makselahendust neile, kel puudub sularaha ning samuti klientidele, kes tänasel päeval eelistavad kontakti- ja sularahavaba makset. See annab kaupmeestele võimaluse ka oma tulusid suurendada, sest ostelda saavad ka need, kellel kaasas ainult pangakaart.

„Saame pangana nutiterminalide kohta pidevalt positiivset tagasisidet. Eelmisel aastal näiteks kirjutas üks ettevõtja, et teenis tänu kaardimaksevõimalusele laadapäeval üle 2000€, mis oleks tal terminali kasutamata saamata jäänud, sest inimestel polnud lihtsalt sularaha kaasas“ kirjeldab Haak.

„Terminalide rendihinnad on meil üldjuhul fikseeritud, aga tehingute töötlemisasu osas saab kaupmees kindlasti personaalse pakkumise. Hinna määrab keskmine prognoositav kuukäive ja keskmine tehingu suurus. Kuutasu on ainult 8€, millele käibemaksu ei lisandu ning tehingute töötlemistasu jääb olenevalt kaupmehest umbes 1 protsendi kanti,“ räägib Haak.

Terminali rentimiseks tuleb täita taotlus SEB kodulehel ning üldjuhul väljastatakse terminal kolme tööpäeva jooksul pärast lepingu allkirjastamist.

Viimased uudised