Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eelmise nädala lõpus leppisid Pangaliidu liikmespangad kokku nii eraisikutele kui ka ettevõtetele maksepuhkuse andmise ühistes reeglites. Kokkulepe eesmärgiks on toetada Eesti majanduse ja majapidamiste võimalikult sujuvat taastumist eriolukorrast ning ühtlustada maksepuhkuse saamise protsessi. 

SEB kodulaenuklientidele, kes on lühiajaliselt makseraskustesse sattunud, pakub pank võimalust oma laenu põhiosa makseid kuni ühe aasta võrra edasi lükata. Liisingu ja väikelaenu puhul kehtib kuni pooleaastane maksepuhkuse periood. Ettevõtted või ettevõtete grupid, kellel on SEB-s krediidilimiit kokku alla 5 miljoni euro, saavad laenudele põhiosa maksepuhkust kuni kuueks kuuks. Maksepuhkuste kord kehtib laenulepingutele, mis on sõlmitud enne 2020. aasta 12. märtsi ja selle alusel saab maksepuhkust taotleda  30. juunini 2020. Uued lihtsustatud tingimused laienevad ka klientidele, kes on alates selle aasta 12. märtsist juba maksepuhkust küsinud.  Lihtsustatud korras maksepuhkuse taotleja laenulepingul muudetakse vaid maksegraafikut, muid lepingutingimusi aga mitte. 

„Koroonaviirus on lisaks rahva tervisele andnud tagasilöögi ka majandusele. SEB-st on täna laenupuhkust saanud juba ligi 1600 eraklienti ja üle 400 äriklienti. Pangana on meie eesmärk toetada meie era- ja ärikliente selleks, et Eesti ettevõtlus ja majapidamised tuleksid tänasest kriisist välja võimalikult väheste kadudega. SEB on tugevalt kapitaliseeritud ning oleme valmis oma klientidele keerulisel ajal abiks olema,“ kommenteeris maksepuhkuste lihtsustatud korras andmise võimalusi Allan Parik, SEB panga juht. 

SEB otsustas märtsis eelmise aasta kasumit mitte välja maksta ning kasutada seda 100 miljonit selleks, et pakkuda täiendavat rahalist tuge nii oma klientidele kui ka majandusele üldiselt. 

Erakliendi maksepuhkuse taotlemise ja allkirjastamise protsess on SEB-s täielikult digitaliseeritud ning kliendil ei ole vajadust sel põhjusel pangakontorit külastada. Täpsema info erakliendi maksepuhkuse taotlemise kohta leiate panga kodulehelt. Kogu vajalik info maksepuhkuse taotlemiseks panga kodulehelt www.seb.ee 

Viimased uudised