Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Seoses koroona pandeemia ja ühiskondlike piirangutega on ka paljud hasartmängurid kolinud internetti. Niigi kiirelt arenev online hasartmängude sektor on üleilmselt kriisist vaid võitnud.

Mängurid, kes olid varasemalt harjunud käima spordibaarides panuseid tegemas või ka kasiinodes õnne proovinud on nüüd leidnud alternatiivina tee internetikasiinodesse.

Maapealsetele kasiinodele Eestis alternatiivi leidmine pole olnud sugugi raske, sest 2021. aasta seisuga tegutseb Eestis ligi paarkümmend litsenseeritud hasartmängukohta.

Eesti hasartmänguseaduse kohaselt peavad kõik hasartmängukorraldajad end nõuetekohaselt registreerima ja hankima Maksu- ja tolliametilt tegevusloa.

Online kasiinodes mängimiseks peab Eesti seaduste kohaselt olema vähemalt 21 aastat vana. Spordiennustusi on võimalik teha alates 18. eluaastast.

Selleks, et mitte hasartmängude sõltuvusse langeda ja järgida vastutustundliku mängimise põhimõtteid on litsentseeritud kasiinodes soovituslik seada omale ajaline mängupiirang, kulutuslimiit ja sissemakse limiit. Võimalik on ka teatud hasartmängu tooted välistada.

Juhul kui mängukirg muutub kontrollimatuks ja sellest on saamas sõltuvus on võimalik Maksu- ja tolliameti veebilehel seada omale õnnemängude piirang. Hasartmängu mängimise piirangud on tähtajatud, kuid piirangu seadmisel peab isik valima tähtaja vahemikus 6-36 kuud, peale mida on võimalik taotleda piirangu eemaldamist.

Tekkinud hasartmängusõltuvuse ja digisõltuvuse (arvuti- ja internetisõltuvuse) korral saavad abivajajad pöörduda Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskuse poole. Hasartmängusõltuvuse nõustamiskeskuse kontaktid leiab aadressilt 15410.ee

Viimased uudised