Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Markus Antson

Laupäeval, 25.mail võistlevad Räpina Hea Kodu päevade ja Euroopa kultuuripealinn Tartu põhiprogrammi raames parimad käsitööpalkmajade ehitajad. Räpina mõisapargis toimub 14nes palkehituse võistlus.

 Käsitöö palkmajaehitajate võistlusel võtavad mõõtu nii oma ala professionaalid kui ka eriala omandavad õpilased. Parimat tehnikat ja kiirust peab näitama palkmaja ühe olulisima konstruktsiooni osa – nurgatapi ja vara – valmistamisel. Käsitööriistade kasutamist palkmajaehituses demonstreerib võistluse raames ka nö kirvemeeste kategooria, kus võistlejad ei tohi kasutada ühtegi elektrilist ega motoriseeritud tööriista.

Sellist tüüpi ülesehitusega väljakutset ja aja peale nurgatapi saagimise võistlust mujal maailmas teadaolevalt ei korraldata. Võistluse eesmärk on meistrite oskuste järjepidev arendamine ja esile tõstmine ning palkmajaehituse traditsioonide säilitamine ja tutvustamine. Põnevaks teeb mõõduvõtu ka kahe välisvõistleja osalemine, üks Kanadast ja teine USAst. Kokku astub võistlusrivvi rekordilised 35 osalejat.

Üritusele oodatakse kaasa elama.

XIV Käsitöö palkmajaehitajate meistrivõistlus 25. mail algusega kell 11.00 Räpina mõisapargis (registreerumine ja ettevalmistused alates kella 10st). Võitjate autasustamine kl 17 Räpina aianduskooli ja jõe vahelisel alal koos Nedsaja küla bändiga.

Palkmajaehitajate meistrivõistlus toimub Räpina Hea Kodu päevade raames ning kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Lisaks palkmajaehitajate võistlusele on võimalik laadalt soetada taime- ja kodutoodangut ning osaleda kogu perega vabaõhutegevustes ja kultuuriprogrammis. Samuti kaasa elada rahvusvahelisele aednike võistlusele Horti Challenge.

Palkehituse võistlust korraldavad Eesti Puitmajaliit (Woodhouse Estonia) koos Lõuna-Eesti palkmajatootjate ning Hiiumaa Ametikooliga.

Võistluse toetajad: RMK, ABB, Tervemaja, NorDan, AkzoNobel, ESSVE, Sansin, Fiskars, Husqvarna, Majand, Prefab Ehitus, Kyocera Senco, AruCad, Velux Eesti, Vanaajamaja MTÜ, Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri Keskus, Räpina vald.

Võistluse videotutvustus: https://www.dropbox.com/scl/fi/botf6ul1asl4w1z3437i7/Woodhouse-Estonia_short_competition_video_2024.mp4?rlkey=aq09vlcsduj0n3xsxbpgcukix&dl=0

Viimased uudised