Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kaitseväe foto

Täna kogunesid langenud kaitseväelaste võitluskaaslased koos Eesti riigi, kaitseväe, Tapal paikneva liitlaste lahingugrupi ja diplomaatilise korpuse esindajatega Paldiskis asuva mälestusmärgi juurde, et mälestada välisoperatsioonidel langenud kaitseväelasi.

Kaitseminister Jüri Luik tuletas meelde, et Paldiskis asuva mälestussamba rajasid langenute teenistuskaaslased olukorras, kus missioon ei olnud veel lõppenud ning teenistust tuli jätkata. „Kaitseväelased jätkasid teenistust, langenud kaaslaste peale mõeldes. Langenud on endiselt koos meiega ja meie oleme nendega,“ ütles Luik. „Kaaslased ei unusta neid kunagi. Eesti rahvas ei unusta neid kunagi. Me oleme neile igaveseks tänulikud.”

Koos langenud kaitseväelaste võitluskaaslaste poolt pandud pärjaga asetati mälestussambale pärg Vabariigi Presidendi nimel. Riigikogu nimel asetas pärja riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, valitsuse nimel kaitseminister Jüri Luik, kaitseväe ja Kaitseliidu nimel kaitseväe juhataja kindral Riho Terras ja Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel Ilmar Tamm. Riigi ja kaitseväe juhtkonna pärgade kõrvale asetati ka pärjad diplomaatilise korpuse ja Eesti reservohvitseride kogu poolt.

Pärast tseremooniat mälestusmärgi juures süüdati Scoutspataljoni õppehoones küünlad Kurkse tragöödias hukkunud kaitseväelaste mälestuseks.

Välisoperatsioonidel langenute mälestusmärk valmis Camp Bastionis eestlaste laagris 2010. aasta oktoobri alguses ja selle avas 5. oktoobril president Toomas Hendrik Ilves. Mälestussammas seisis Camp Bastionis kuni 2013. aasta sügiseni kui 29. oktoobril võeti kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase osalusel mälestusmärgilt maha rist ja plaat üheksa Afganistanis langenu nimega. Risti ja plaadi tõid Eestisse 2013. aasta maist novembrini Afganistanis teeninud kaitseväelased.

Videot vaata allpool.

Viimased uudised