Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Allikas: Statistikaamet

Statistikaamet jätkab koostöös mobiilioperaatoritega eriolukorra lõpuni inimeste liikumise monitoorimist, mille tulemusi saab vaadata kaardil. Pärast eriolukorra väljakuulutamist vähenes inimeste liikumine järsult ja püsis madalal tasemel aprilli alguseni. Aprillis hakkas aga liikumisaktiivsus vähehaaval kasvama ja eriti oli seda märgata möödunud kaunil nädalavahetusel.

Liikuvusanalüüsi kaardil esitatud infole lisaks leitakse iga mobiili jaoks peamises asukohas veedetud aeg ja päeva jooksul läbitud vahemaa. Peamises asukohas viibimise aega ja läbitud vahemaad saab vaadata interaktiivsetelt joonistelt nii tööpäeviti kui ka puhkepäeviti.

Eelmisel nädalavahetusel läbisid inimesed võrreldes aprilli alguse nädalavahetusega keskmiselt ligi kaks korda pikemaid vahemaid. Statistikaameti juhtivanalüütik Kaja Sõstra kinnitab, et keskmine läbitud vahemaa jõudis peaaegu samale tasemele märtsi alguse nädalavahetustega. „Siiski ei saa öelda, et inimesed liiguvad nagu tavaolukorras, sest puudub võrdlus eelmise aasta sama ajaga. Võib aga eeldada, et soojal maipäeval oleks inimeste liikumine tavaolukorras veelgi aktiivsem,“ kommenteerib Kaja Sõstra.

Sama trendi näitab ka peamises asukohas viibimise keskmine aeg, mis oli aprilli alguses ligi 21 tundi, eelmisel nädalavahetusel langes aga 19,5 tunnini.

Viimased uudised