Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Pilt: Pixabay

Päike ja suvi on lahutamatuks kaaslaseks, küllaga tuleb pikalt päikese käes viibimisel end selle eest kaitsta. Üks võimalus on kasutada päikesekreemi, aga veelgi parem on vältida tugevat päikest varjus olles. Kuidas kaitsta end ja lapsi päikese käest ning miks see on üldse vajalik?

Päikesekreem kaitseb meid põletuse ning enneaegse naha vananemise eest

Kui mõned inimesed arvavad, et päikese käes viibimine on tervislik, siis sellega ei saa täielikult nõustuda. Oluline on tasakaal nagu ka paljudes teistes asjades. Päike on meile hea ja mingil määral vajame seda kõik. See soodustab D-vitamiini teket, mida vajame enda hea tervise jaoks. Selleks, et oma D-vitamiini varusid suurendada ei pea me aga tundide viisi lauspäikese käes viibima. See on tegelikult lausa ohtlik, sest meie põhjamaine nahk on üpriski õrn ja tundlik. Siinkohal tulevadki appi erinevad päikesekreemid, mis meid aitavad vältida üleliigset päikesepõletust ning pikas perspektiivis ka naha enneaegset vananemist. 

Päikesekreemid erinevad üksteisest nii koostisosade kui ka tugevuse poolest. Põhjamaisele nahale võiks aga kasutada 30 SPF suurusega päikesekreeme. Paljud naised eelistavad oma näole kanda lausa kuni 50 SPF tugevusega päikesekreem, et hoiduda naha vananemisest kui ka pigmendilaikude tekkimisest. Mida õrnem ja heledam on sinu nahk, seda tugevamad päikesekreemid võiksid olla sinu valikus. Samuti on oluline meeles pidada ka seda, et päikesekreemid ei kaitse sind lõpmatult. Soovitatav on iga 2-3 tunni tagant seda uuendada ja mitte ainult rannas lebades, vaid ka siis, kui viibid näiteks linnatänavatel või koduaias pikalt päikese käes.

Selleks, et sinu nahk ei saaks kahjustada ja ei kuivaks üleliigselt ära, kaitse seda päikesekreemiga.

Päikese eest kaitsmine ei tähenda vaid päikesekreemi kasutamist

Päikesekreemid on küll ühed levinumad viisid, kuidas päikese eest kaitsta, kuid sellele lisaks võiks eelistada ka varjus püsimist eriti tugeva päikese ajal, umbes 12-16:00 vahemikus. Näiteks kaitseb sind üleliigse päikese käest sel ajal päikesevari, mis võiks olla igal rõdul, terrassil või aianurgas, kus armastad aega veeta. Erinevad laia äärega kübarad kui ka mütsid on heaks viisiks, kuidas kaitsta nii enda õrna näonahka, kaela kui ka õlgasid päikese käest. Lisaks hoiab see ära ka päikesepistet, mis tekib väga kergelt pikaajaliselt päikese käes viibides. Seda eriti laste puhul. Rääkides lastest, tasub neile ka soetada rõivaid, millel on spetsiaalne UV-kaitse. Sa võid soetada UV-kaitsega ujumisriided, kleidi, püksid kui ka muud riideesemed, mis kaitsevad sinu last üleliigse päikese käest. 

Seega on lisaks päikesekreemidele väga palju teisi variante, mida sellega koos kasutada. Hoia enda nahka ja hoidu tugevast päikesest. Võta alati õues viibides kasutusele päikesekaitsekreem! Soeta selle jaoks nii päikesekreemid lastele ja täiskasvanutele kui ka rõivad, mis kaitsevad sinu nahka. Leia parimad pakkumised päikesekaitse vahenditele ning naudi suve!

Viimased uudised