Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõuna päästekeskuse info kohaselt jõulude ajal tõsisemaid õnnetusi polnud. Väljas käidi koristamas murdunud puid, kustutamas süttinud puud ning ära võtmas pliidil kõrbema läinud toitu.

Reedel, 22. detsembril kella 12.00 ajal põles Valgas J. Kuperjanovi tänaval puu, mille päästjad kustutasid. Puu oli süttinud selle praos süüdatud paugutist.

Laupäeval, 23. detsembril kella 00.52 ajal teatati, et Setomaa vallas Mikitamäe külas on kortermaja korteris suits. Suitsust andis teada ülemise korruse elanik, kelle suitsuandur alumisest korterist pärit suitsust tööle oli hakanud. Päästjad leidsid suitsu täis korterist kõrbeva toidu ja magava mehe. Oht kõrvaldati ja ruumid tuulutati. Ohus olnud korterist leiti suitsuandur teisest toast kapi pealt. Päästjad juhtisid tähelepanu, et kasu on ainult lakke kinnitatud ja täis patareidega seadmest. Soovitatav on andur kinnitada tubasid ühendava koridori lakke ning võimalusel ka magamistuppa.

Pühapäeval, 24. detsembril käisid päästjad Põlva vallas Uibujärve külas eemaldamas teelt kobraste läbi näritud tüvedega kahte suurt puud. Kella 22.39 ajal põles Kanepi vallas Soodoma külas elumajaga kokkuehitatud sauna korstna ümbruses leili- ja eesruumi vahelagi. Põleng kustutati ligi tunni ajaga. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse kerise kohal kuumenenud laest. Põlengu täpsemat põhjust hakkavad selgitama menetlusinspektorid.

Esmaspäeval, 25. detsembril kella 13.36 ajal põlesid Valgas Võru tänaval kasutuseta seisvas hoones vanad raamatud, uksepiit ja aknaraam. Päästjad kustutasid tulekahju kella 15.37. Omanike kohustus on kasutuseta hoonetesse sissepääsud sulgeda, et sinna kõrvalised isikud ei pääseks.

Viimased uudised