Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Lõke Antsla vallas Kassi külas. Foto: Lõuna päästekeskus

Lõuna päästekeskuse päästjad käisid nädalavahetusel abis kustutamas mitut kulupõlengut ja tegid Võrumaal kahjutuks kaks lõket.

Reede, 26. aprilli õhtul kella 20.04 ajal põletati Antsla vallas Kassi külas ohutusnõuetele ja jäätmekäitluse eeskirjadele mittevastavalt lõkkes heinapalle ja puuprahti. Lõkkease oli piiramata ning selle levik ümbrusele takistamata. Samuti ei ole lubatud lõkke kasutamine põhu ja ehitusjäätmetest vabanemise eesmärgil. Päästjad kustutasid lõkke.

Reedel kella 21.20 ajal käisid päästjad Antsla vallas Pihleni külas kustutamas ohutusnõuetele mittevastavat lõket.

Laupäeval, 27. aprillil kell 15.34 teatati, et Otepää vallas Restu külas põleb kulu ja põleng ohustab maja. Päästjad selgitasid, et kulu süttis 79-aastase mehe süüdatud väiksest lõkkest. Põleng kustutati Sangaste vabatahtlike abiga. Tulekahju ulatus 0,3 hektarile.

Laupäeval kella 15.54 ajal süttis Põlva vallas Valgesoo külas lõkkest kulu. Lõkkepõletaja sai tule kastmisvooliku abil paari meetri kaugusel enne hooneid pidama.

Pühapäeva, 28. aprilli õhtul kella 22.50 ajal põles Räpina vallas Väike-Veerksu külas lausleegis aiamaja, mis hävis tulekahjus. Päästjad kustutasid rajatise jäänused.

NB! Eestis on looduses äärmiselt suur tuleoht! Elusloodust hävitavate metsa- ja maastikutulekahjude ära hoidmiseks tuleb olla lahtise tulega ettevaatlik ja tungiva põhjuseta tuleks lõkke süütamisest hoiduda. Vaata riigi ilmateenistuse tuleohukaarti https://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/tuleohukaart/.

Kommentaarid

Viimased uudised