Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

kriisiõppus tehvandi 2017

Lõuna-Eesti päästjad, politsei ja kiirabi korraldasid kolmapäeval Otepääl kriisiõppuse Tehvandi 2017, et harjutada toimetulekut raske liiklusõnnetuse ja terroriohuga rahvarohkel staadionil.

Õppuse legendi kohaselt põrkasid Otepääl kokku reisibuss ning ohtlike ainete lastis veok, mille tulemusel paiskus buss kraavi ning bussijuht põgenes sündmuspaigalt. Veoki koormast maha paiskunud mahutitest hakkas hiljem aga lekkima ohtlikku kemikaali.

„Bussis on üle 20 inimese, kes on saanud erinevaid vigastusi ja lisaks sellele on tee ääres kaks inimest veel, kellele on buss tahtlikult otsa sõitnud,” rääkis Valgamaa päästepiirkonna juhataja Alar Roop enne õppuse algust Lõunaeestlasele.

Raske liiklusõnnetusega hädad ei piirdunud, sest tund hiljem puhkes kriis Tehvandi staadionil, kus avastati inimene pommiga.

„Üks inimene on tahtlikult pommiga pealtvaatajate hulgas ja on vaja käivitada massievakuatsioon ja see pomm kahjutuks teha,” sõnas Roop.

Kui reisibussi sattumine liiklusõnnetusse pole Eestis paraku harukordne, siis pommikahtluse tõttu staadionitäie inimeste evakueerimine on märk sellest, et Eesti sisejulgeoleku eest vastutavad teenistused võtavad tõsiselt terroriohu kasvu Euroopas.

Pommikahtluse tõttu inimeste staadionilt evakueerimine on Roobi andmeil juhtum, mida pole seni tulnud päris-elus läbi teha.

„Küll on olnud erinevate suitsugranaatidega tegemist, aga sellist sündmust minule ei meenu, et kedagi oleks pidanud pommikahtluse tõttu staadionilt evakueerima,” kinnitas ta.

Vaata pildigaleriid ja järgnevat videolugu Otepää kriisiõppuselt.

ARVED BREIDAKS

Viimased uudised