Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Eile teisipäeval, 7. märtsil käisid päästjad Tartumaal abis kahel inimesel, kes olid kodus kukkunud ja ei saanud enam püsti.

Kell 15.05 teatas üksi kodu köögis kukkunud 78-aastane naine häirekeskusele, et ei saa enam püsti ning istub pikemat aega põrandal. Päästjad avasid kangiga ukse ja aitasid naise püsti. Patsiendiga tegeles edasi kiirabi.

Kell 17.15 teatati häirekeskusele Tartus Jaama tn oma kodus ilmselt hätta jäänud inimesest. Päästjad lõikasid ukse keti läbi ning leidsid voodist välja kukkunud ja voodi alla sattunud vanema naise. Päästjad tõmbasid naise ettevaatlikult voodi alt välja ning kiirabi toimetas ta tervisekontrolliks haiglasse. Kohale jõudsid ka naise sõbranna ja sugulane, kes ukse lukustas.

Päästjad käivad sageli väljakutsetel, kus vanemad üksi elavad inimesed on kodus kukkudes viga saanud ning ei suuda enam ise püsti tõusta ega liikuda. Halvemal juhul ootab kannatanu abi tunde, enne kui keegi naabritest või möödujatest appihüüdeid kuuleb või mõni lähedane hädasolijast teada saab. Eakate ja liikumisraskustega inimeste kodud on kasulik tõsiste tagajärgedega kukkumiste ennetamiseks kohandada. Selleks saab abi ja nõu küsida omavalitsuse sotsiaalabiosakonna töötajatelt.

Viimased uudised