Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Päästeameti Võru päästekomando päästjad külastasid 9-12. jaanuarini Kagu-Eesti Innovatsioonikeskuse algatusel linna suurima asustusega tööstusparki. Valvevahetuse päästjad tutvusid neljal päeval lähemalt objektide kontaktisikutega, territooriumi ja hoonete käiguteedega, eriohtudega (gaas, kütus, elekter, tehnoloogiad), kustutusvee saamise võimaluste ning muu taolisega.

KEIK-i ja Päästeameti koostöös toimunud objektidega tutvumine valmistas päästjaid ette ning muudab lihtsamaks nende tööd võimaliku tulekahju puhkemisel, kus iga võidetud minut on määrava tähtsusega.

„Kahjustuste ärahoidmiseks on sama oluline põlengu varajane avastamine, et päästjate saabumise ajaks tuli liiga suureks ei oleks paisunud,“ täiendas Võrumaa päästepiirkonna juhataja Kaino Zilmer. „Selleks kasutatakse suuremates ettevõtetes erinevaid tulekahju varajase hoiatuse süsteeme, tänu millele avastatakse põleng heal juhul juba nii vara, et päästjad sekkuma ei peagi.“

KEIK-i territooriumil Võrus on 14 erineva kasutusalaga hoonet, millede pindala kokku on 31 800 m2. Kokku tegutseb KEIK-is ligi 70 erineva taustaga ettevõtet.

Viimased uudised