Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Lõuna päästekeskus

Eile sai üks Viljandimaa ja üks Võrumaa ning kaks Tartumaa kulupõlengut alguse laste lahtise tulega mängimisest või tahtlikust süütamisest.

Lastevanematel tuleb oma järglastele selgitada lahtise tulega seotud ohte ning keelata neil tulega mängimine. Metsa või hoonetele leviv kulupõleng toob kaasa korvamatud kahjud ja võib seada ohtu inimelud.

Eelmise aasta aprilli alguses hukkus Võrumaal Kasaritsa külas kulupõlengus 71-aastane naine. Igal kevadel kulub palju päästjate aega ja jõudu kulupõlengute kustutamiseks ning mõni kord võib seetõttu viibida abi andmine inimestele, kelle elu on ohtu sattunud.

Viimase ööpäeva päästesündmused:

Valgamaa
Teisipäeval, 31. märtsil kell 17.49 käisid päästjad Tõrva vallas Tõrva linnas kustutamas järelevalveta lõket, millest oli süttinud ka veidi metsaalust kulu. Ohutusnõudeid eirava lõkke süüdanud vanemale mehele selgitati ohutusnõudeid. Lastevanematel tuleb oma järglastele selgitada lahtise tulega seotud ohte ning keelata neil tulega mängimine. Metsa või hoonetele leviv kulupõleng toob kaasa korvamatud kahjud ja võib seada ohtu inimelud.

Võrumaa
31. märtsil kella 18.42 ajal kustutasid päästjad Võru linnas Vee tänaval põlema pandud kulu ja pilliroo. Teataja sõnul olid põlengu alguses sealt ära jooksnud umbes 12-aastased poisid, kelle tegevust põlengu süttimisega seostati. Esialgu poisse tabada ei õnnestunud.

Lõuna-Eesti pommigrupp
31. märtsil toimetasid demineerijad hävituskohta Võru maakonnas Antsla vallas Ruhingu küla lähedalt metsast leitud kolm mürsku, käsigranaadi, miinipildujamiini ja unitaarlasu komplekti.

Kommentaarid

Viimased uudised