Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Täna keskpäeval avastati Viljandimaal Mulgi vallas Ärikülas turbatootmisalal tulekahju. Keset raba oli süttinud kaks suurt turbaauna. Tuule toel levis põleng veel ühele turbaaunale. Tulekahju on saadetud kustutama päästejõud Viljandi-, Tartu-, Valga- ja Pärnumaalt ning konteiner spetsiaalse metsakustutusvarustusega.

10. juunil kell 12.30 teatati häirekeskusele, et Mulgi vallas Ärikülas põlevad turbarabas turbatootmisalal kaks suurt turbaauna. Päästjad reageerisid neljanda ehk kõrgeima väljasõiduastme järgi ning kohal on meeskondi mitmest maakonnast. Põleng levis tuulega kolmandale turbaaunale ning tules on umbes viiehektariline ala. Päästjatel õnnestus takistada tulekahju levik metsa. Kohale on saadetud konteiner spetsiaalse metsakustutusvarustusega. Tulekahju kustutustöid raskendab tuul, mis sädemeid põlengualalt kaugemale lennutab.

Sündmuskohal on saadetud päästjad Viljandi-, Suure-Jaani, Nuia-, Mustla-, Abja-, Tõrva-, Valga- ja Kilingi-Nõmme päästekomandost.

Turbapõlengute kustutamine on päästjatele äärmiselt raske, aja- ja ressursikulukas töö. Põlev turvas tuleb tulemuslikuks kustutamiseks veega täielikult läbi loputada. Samas süttivad rabas tuulega lendavatest sädemest kergesti järjest uued tulekolded.

Seoses ressursimahuka päästesündmusega võib Viljandimaal reageerimine väljakutsetele veidi viibida, kuid üksi hädaline abita ei jää. Selleks on päästemeeskondade paiknemist ümber korraldatud.

Viimased uudised