Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Päästeamet korraldab 17. mail Tehvandi staadionil ohutuspäeva ja kriisiõppuse, kus mängitakse läbi suurõnnetus ja inimeste evakueerimine staadionilt.

Õppusel mängitakse läbi liinibussi ja ohtlikke aineid vedava veoki liiklusõnnetus ning Tehvandi staadionil samaaegselt toimuv rahvusvaheline suurvõistlus, kus kahtlasest kotist tingitud ohu kõrvaldamiseks sekkuvad demineerijad.

„Õppuse rõhk on operatiivteenistuste ja Otepää vallavalitsuse koostöö harjutamisel inimeste massievakuatsiooni korraldamiseks,” ütles õppuse peakorraldaja, Valgamaa päästepiirkonnajuhataja Alar Roop.

Õppusel saavad elanikud osaleda suurüritusel juhtuval õnnetusel ohtu jäävate inimeste rollis, keda evakueeritakse. Evakuatsiooni imiteerimiseks suhtlevad politseinikud ka ümberkaudsete elanikega kodude ukselt uksele käies, et „ohualasse“ jäävate inimeste hulga kohta infot koguda.

Tegevused toimuvad Tehvandi staadioni parkimisalal ja tagumises staadioniosas, millega külgneb Valga maantee. Maanteel piiratakse kiirust ja liiklejatel palutakse olla ülimalt tähelepanelik, sest teel võivad liikuda evakueeritavate rollis elanikud ja kooliõpilased.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised