Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Kujutis: Facebook

Portugalis suri 41-aastane haigla pediaatria osakonna operatsiooniassistent kaks päeva pärast koroonavaktsiini esimese doosi saamist. Naine suri 1. jaanuaril. Nüüd on meditsiiniringkonnad riigis ärevil.

Ajakirjanduse andmetel leidis surnud naise eest tema elukaaslane, kes oli käinud väljas poes. Elukaaslane kutsus kiirabi, aga naise elustamine ei andnud tulemusi, vahendab Portugal Resident.

Naine oli üks 538 meediku hulgast, keda vaksineeriti Porto vähihaiglas läinud kolmapäeval, 30. detsembril. Haigla andis teada, et vahetult pärast vaktsineerimist ei esinenud naisel mingeid kõrvalmõjusid. Surma põhjus selgitatakse välja hiljem.

Teadaolevalt polnud naisel mingeid varasemaid haigusi ega tervisehädasid. Haigla edastas naise lähedastele kaastundeavalduse ja teatas, et naise ootamatu surm on suur kaotus haiglale.

Hiljem tehti teatavaks, et tegemist oli kahe lapse ema Sónia Azevedo’ga, kes oli olnud veel vana-aasta õhtul suurepärase tervise juures. Pärast seda külastas ta oma elukaaslast, kelle juurest leiti ta surnuna. Naine ei tarvitanud alkoholi ja oli olnud alati terve ning elurõõmus. Ta oli olnud uhke, et sai koroonavaktsiini esimeste hulgas. Ta jagas infot vaktsineerimis kohta ka sotsiaalmeedias.

Naise tütar Vânia Figueiredo ütles, et keegi ei saa aru, mis toimus, kõik käis nii kähku ja seda täiesti arusaamatul moel. Tütar polnud oma ema juures märganud midagi imelikku. Ainult vaktsineerimise koht oli valutanud.

Surnud naise isa Abílio ütles: „Ma tahan teada oma tütre surma põhjust.”

Viimased uudised