Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Monika Otrokova

Täna, 3. jaanuaril on Vabadussõjas langenute mälestuspäev. Kaitseliidu Valgamaa maleva Otepää üksikkompanii esindajad ja Otepää vallajuhid asetasid Vabadussõjas langenute auks Otepää vabadussambale pärjad.

Otepää üksikkompanii pealik Aleksander Mõttus ja Otepää vallavolikogu esimees Jaanus Barkala ning vallavanem Kaido Tamberg pidasid kombekohase vaikuseminuti langenute auks.

„Ajalugu on näidanud, et olukorras, kus vastuhakk ja oma vabaduse eest võitlemine tundub lootusetu, on ometi leidunud neid, kes on seda edukalt teinud,“ ütles vallavanem Kaido Tamberg. „Täname ja anname neile au, kes kinkisid oma elu hinnaga meile vabariigi.“

„Iseseisvus ei ole iseenesest mõistetav, seda tuleb hoida. Arvan, et ka täna on meil olemas samasugune võitlustahe nagu neil, kes võitlesid toona Eesti vabaduse eest,“ lisas vallavolikogu esimees Jaanus Barkala.

3. jaanuaril 1920 kell 10.30 algas vaherahu Eesti ja Nõukogude Venemaa vahel. Vabadussõjas osales Eesti poolel lisaks liitlasvägede sõduritele ja vabatahtlikele 74 505 võitlejat, kellest hukkus kokku 5540 sõdurit.

Lisafotod: SIIT

Viimased uudised