Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää vallavalitsus

Eelmisel, 2017. aastal kinnitas riigihalduse minister Jaak Aab lasteaedade rekonstrueerimise toetused, teiste seas sai toetust ka Otepää lasteaed. Lasteaia Pähklikese maja remonditööd algasid esmaspäeval, 12. märtsil.

Lasteaia energiatõhususe suurendamiseks saadi 169 710,12 eurot. Riigihanke tulemusena teostab ehitustööd PVH Ehitus OÜ, ehitustööd lähevad maksma ligikaudu 811 000 eurot.

Otepää lasteaia direktor Marju Ilistom ütles, et renoveerimistööde käigus vahetatakse Pähklikese majal aknad, soojustatakse välisseinad ja katus ning paigaldatakse uus elektri-, kütte-, vee- ja kanalisatsioonisüsteem ning ventilatsioonisüsteem, I korrusele paigaldatakse põrandaküte. Tööde lõpptähtaeg on 1. september 2018.

„Pähklikese maja lapsed jätkavad õppetööd mujal Otepää valla asutustes, kus on neile loodud vastavad tingimused,“ selgitas Marju Ilistom. „Oleme lapsevanematega arutanud ja läbi rääkinud, kuidas remondi ajal korraldada laste käimine lasteaias ning transport on korraldatud arvestades lastevanemate vajadusi.“

Kaks Pähklikese maja rühma jätkavad Pühajärve Põhikooli endistes lasteaiaruumides, kaks rühma on paigutatud Veski spordibaasi, üks rühm tegutseb Otepää Aiandus- ja mesindusseltsi majas ning sõimerühm on viidud Otepää lasteaia Võrukaela majja.

Pühajärve Põhikooli viib lapsed Otepäält spetsiaalselt selleks käima pandud taksobuss.

Viimased uudised