Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää vallavolikogu kinnitas neljapeval Otepää, Sangaste ja Puka valla ühinemiskokkuleppe.

Valitsus algatas veebruaris Puka valla sundliitmise Otepää valla ja Sangaste vallaga. Otepää volikogu saatis mais ühinemiskokkuleppe ka avalikule väljapanekule, kus kõigil oli võimalik esitada oma ettepanekuid.

„Suuri sisulisi muudatusi kokkuleppes ei tehtud ning plaanipäraselt luuakse Puka alevikus teenuskeskus, mis lisaks teenuste osutamisele peab tagama kohalike elanike kaasarääkimise võimaluse,” ütles Otepää vallavolikogu esimees Siim Kalda.

„Lisaks sellele saab Puka vald võimaluse esitada Puka Keskkooli rekonstrueerimiseks taotluse SA-le INNOVE ning liikuda edasi enda arengukavas ja eelarvestrateegias toodud eesmärkide suunas,” lisas ta.

Mullu detsembris allkirjastasid Otepää ja Sangaste valdade juhid ühinemislepingu, mille kohaselt ühinesid Otepää ja Sangaste vald ning Palupera vallast Lutike, Makita, Miti, Neeruti, Nõuni, Päidla ja Räbi küla.

Puka ja Helme vald on sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt arvatakse Puka Soontaga küla moodustatava Tõrva valla koosseisu. Samuti on Puka ja Rõngu vallad kokku leppinud, et Puka valla Aakre, Palamuste, Pedaste, Purtsi, Pühaste ja Rebaste külad arvatakse moodustatava Elva valla koosseisu.

Otepää vallaga ühinevad ülejäänud Puka valla külad (Puka alevik, Komsi, Kähri, Kibena, Meegaste, Ruuna, Kuigatsi, Vaardi, Kolli, Plika, Prange, Põru). Kokku elab ühinevas vallas 6745 elanikku, teatas vallavalitsus.

LÕUNAEESTLANE

Viimased uudised