Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Foto: Otepää VV

Esmaspäevasel, 6. detsembri Otepää vallavolikogu istungil valiti ametise vallavanem, kinnitati vallavalitsuse liikmed ning valiti volikogu teine aseesimees. Moodustati kaheksa volikogu alalist komisjoni, valiti viie komisjoni esimehed ja aseesimehed ning kinnitati kahe komisjoni koosseis.  Samuti nimetati istungil esindajad Valgamaa Omavalitsuste Liidu üldkoosolekule ning Eesti Linnade ja Valdade Liidu üldkoosolekule ja volikogusse ja valla haridusasutuste hoolekogude koosseisu.

Kohapeal moodustati fraktsioon Ühinenud Kogukonnad. Volikogu 17 liikmest olid kohal kõik liikmed.

Vallavanema kandidaadiks esitati Jaanus Barkala (VL Ühinenud Kogukonnad), Ants Frosch (EKRE fraktsioon). Salajasel hääletusel sai Jaanus Barkala 13 ja Ants Frosch 3 häält, üks sedel oli kehtetu. Otepää vallavanemaks valiti Jaanus Barkala.

Jaanus Barkala on lõpetanud Otepää Gümnaasiumi ja 2005. aastal Tallinna Ülikooli õigusteaduskonna magistrikraadiga. Ta on olnud Otepääga seotud pikka aega – olnud nii Otepää linnavolikogu esimees, kui ka Otepää vallavolikogu esimees. Jaanus Barkala on olnud aktiivne kaitseliitlane – 1992. aastal lõpetas ta Kaitsejõudude Peastaabi Ohvitseride Kooli II lennu ja talle omistati ohvitseri auaste. Alates 1996. aastast on ta Valgamaa Kaitseliidu Maleva pealiku abi. Ta on tegutsenud ka eraettevõtluses.

Ametisse kinnitati vallavalitsuse liikmed: palgaline vallavalitsuse liige Raivo Kalda (VL Ühinenud Kogukonnad) ja Valdur Sepp (VL Ühinenud Kogukonnad), vallavalitsuse struktuur kinnitati viieliikmelisena.

Volikogu aseesimehe kandidaadiks esitati Aivar Nigol (VL Ühinenud Kogukonnad) ja Mare Raid (EKRE fraktsioon). Salajasel hääletusel sai Aivar Nigol 13 häält, Mare Raid sai 3 häält, kehtetuid sedeleid oli üks. Volikogu teiseks aseesimeheks valiti Aivar Nigol.

Moodustati kaheksa alalist vallavolikogu komisjoni: revisjonikomisjon, eelarvekomisjon, hariduskomisjon,  kogukondade koostöö komisjon, kultuurikomisjon, mille tegevusvaldkonnaks on kultuurialane tegevus, sotsiaalkomisjon, spordikomisjon ning õigus- ja korrakaitsekomisjon.

Viimased uudised