Tel, WhatsApp +37258973482‬
info@lounaeestlane.ee

Otepää vallavanem Kaido Tamberg esitas teisipäeval kohtule hagiavalduse Aktsiaselts Eesti Meedia ja vallavolikogu liikme Kuldar Veere vastu. Hagis nõuab vallavanem 27. märtsil eetris olnud Kanal 2 saates „Radar“ esitatud valeväidete ümberlükkamist ning laimamise lõpetamist.

„Saadet oli põnev vaadata, see oli ilukirjanduslikult isegi huvitav ja süžeelt intrigeeriv vallavoliniku ja saatejuhi kooslooming, ladusas lavastuslikus esituses“, kommenteeris Tamberg. „Olnuks tegemist kooliteatrite konkursiga, võinuksin loodule kõrged punktid anda“.

„Paraku polnud tegemist naljasaatega ning nii saates endas kui saatele eelnenud reklaamklippides väideti vaatajale ühemõtteliselt, et „vallavanem näppas Sangaste lossi oma perele“. Väidetu kinnituseks külvati saates hulganisti pooltõdesid ja lausvalet, kasutati faktimaterjali eksitaval moel, lõigati intervjuus antud vastuseid „sobivaks“ ning saate lavastuslik külg oli häirivalt ebaeetiline. Nii püüti näidata, kuidas vallavanem pageb kaamera eest, kuigi varasemalt olime kokku lepitud, et annan intervjuu peale volikogu istungit.“

Tambergi sõnul võetakse kohtus aluseks isikute poolt tegelikult avaldatu ja saates tegelikult näidatu ehk siis hinnatakse seda, mida vaatajale tegelikult mõista anti. Keegi asjaosalistest ei saa pugeda peitu väites, et tema tegelikult ju „nii“ ei öelnud. Nii saate autoritelt kui vallavolinikult nõutakse valeväidete avalikku ümberlükkamist. „Olukorras, kus esitatakse teiste inimeste kohta süüdistavaid ja laimavaid väiteid, peavad avaldajad olema võimelised neid väiteid kohtus tõendama”, ütles Tamberg.

27. märtsil avaldati Kanal 2 saates ,,Radar” väärväidetel põhinev lugu sellest, kuidas ,,vallavanem näppas Sangaste lossi oma perele”. Saates kasutatud faktimaterjal oli otseselt vale ning esitatud faktid ja süüdistused ei vasta suures osas tegelikule olukorrale. Loo lavastuslik külg oli eksitav ning küsitav oli mitmete oluliste Eesti ajakirjanduseetika koodeksi nõuete täitmine.

3. aprillil Harju Maakohtule esitatud hagiavalduses nõuab laimu ohvriks sattunud Otepää vallavanem Kaido Tamberg kahjutekitava tegevuse lõpetamist ja ebaõigete väidete ümberlükkamist. Tambergi esindaja kohtus on vandeadvokaat Enno Heringson.

Viimased uudised